Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  První elektronická aukce nemovitostí v ČR se blíží

První elektronická aukce nemovitostí v ČR se blíží

Redakce Babinet

S možností elektronických aukcí nemovitostí, do níž se zájemci mohou přihlásit přímo z pohodlí svého domova, přišla jako první na trhu jedna ze tří největších realitních firem v tuzemsku MEXX Reality.

„Rozhodli jsme se svým klientům z celé republiky nabídnout transparentní a pohodlný nákup nemovitostí přímo z domova. Rozšiřujeme tím také naši nabídku na realitním trhu o další služby zákazníkům“, uvedl obchodní ředitel MEXX Reality Josef Šinágl.

Vše je velmi jednoduché - zájemce se musí pouze zaregistrovat na webu MEXX Reality, kde jsou podrobně popsány podmínky aukce. V systému e-aukce má kupující možnost stanovit maximální cenu, za kterou by měl o nemovitost zájem. To ho však ke koupi nezavazuje. Nemovitost si může prohlédnout osobně v předem daných termínech, případně individuelně po dohodě. Poté v konkrétní stanovený okamžik začne samotná hodinová aukce, kdy může dražit více zájemců zároveň.

První zájemci se začali registrovat od pondělí 20. července, kdy byl celý program zpřístupněn veřejnosti. První aukce se uskuteční již 30. července.

Výhodou pro prodávající, kteří chtějí vydražit svou nemovitost, je možnost určit si vyvolávací cenu, za kterou by ji chtěli prodat. V případě e-aukce je výhodou pro prodávající dosáhnout i v dnešní situaci na realitním trhu co nejvyšší prodejní ceny své nemovitosti. V případě neúspěšné e-aukce mohou naopak snížit své nároky na požadovanou cenu a e-aukci opakovat. Vztah mezi prodávajícím a MEXX Reality je založen na standardní smlouvě a provize je také ve standardní výši.

E-aukce běží na specializovaném programu, který splňuje i ty nejpřísnější požadavky pro výběrová řízení pro zadávání veřejných zakázek.

Pro více informací naštivte http://www.mexxreality.cz/cs/aktuality/elektronicke-drazby-mexx-reality/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip