Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Technika PELVICORE - cvičení pánevního dna

Technika PELVICORE - cvičení pánevního dna

Hana Kasalová

Jelikož jsem ženou se vším všudy a s tím souvisí, že pečuji o své zdraví, přivítala jsem seznámení se s profesorkou Kari Bo. Tato atraktivní Norka je mezinárodně uznávanou odbornicí na tělovýchovu a fyzioterapii. 19.května představila v České republice DVD Technika Pelvicore - cvičení pánevního dna a zároveň poradila všem přítomným ženám, jak získat a udržovat kontrolu právě nad svalstvem pánevního dna. Technika Pelvicore s Kari Bo přichází na náš trh prostřednictvím celoevropského projektu Core Wellness, zaměřeného na rozšíření znalostí žen, jak lépe ovládat a pečovat o své tělo.

Technika PELVICORE je nenáročné, jednoduché a rychlé cvičení pro ženy každého věku i fyzických dispozic. Výrazně posiluje celkovou pevnost a stabilitu svalstva, zlepšuje držení těla, vzhled bříška a dokonce přispívá ke zvýšení sexuálních prožitků. Zásadním přínosem Techniky PELVICORE je její prokázaná schopnost předcházet oslabení močového měchýře a léčit jej – oslabení měchýře se podařilo vyléčit až u 70 % žen s inkontinencí. DVD je k dispozici úplně zdarma na webových stránkách www.programprozeny.cz, a to až do vyčerpání zásob.

„Většina žen si uvědomuje výhody pevného pánevního dna, včetně kontroly nad činností močového měchýře a zvýšeného požitku ze sexu, avšak neprocvičují je, protože jim chybí správný návod,“ domnívá se Kari Bo.„Strávila jsem výzkumem a léčbou žen s problémy pánevního dna 20 let. Během této doby jsem použila mnoho fyzioterapeutických a cvičebních technik s cílem pomoci ženám zlepšit kontrolu nad svým tělem.“

Pokud svalstvo pánevního dna řádně nefunguje, objevují se u nás některé symptomy, z nichž nejčastějším je nedostatek kontroly nad činností močového měchýře, projevující se únikem moči během některých vypjatějších fyzických momentů jako kýchnutí, smích nebo cvičení. Oslabením močového měchýře trpí jedna ze čtyř žen, což znamená, že tento problém je stejně častý jako například senná rýma.

„Mnohé ženy akceptovaly tento problém jako přirozenou součást svého života, ale nevzdávejte se,“ říká Kari a dodává: „Technika PELVICORE je prokázaným, rychlým a jednoduchým způsobem, jak opět získat kontrolu nad svým tělem.“

Technika PELVICORE – cvičení svalstva pánevního dna, je produktem CoreWellnesstm a součástí celoevropské kampaně podporované značkou TENA zaměřené na zlepšení zdraví a pohody žen. TENA je přední značkou v oblasti hygieny a odborníkem na oslabení močového měchýře.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kalIMero38
17.4.2017 20:12

Je prosím toto cvičení použitelné pro muže po radikální prostatektomii.Když ano,v jakém rozsahu,abych si mohl objednat DVD ??

Další z magazínu

Náš tip