Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Křest pivních tanků

Křest pivních tanků

Redakce Babinet

V úterý 4. února se v prostorách se v prostorách pražské restaurace Konvikt uskutečnil slavnostní křest 4 nových pivních tanků. Pivní tanky mají objem 500 litrů a jsou určeny pro načepování 1000 piv. Samotného křtu se ujal patron restaurace Konvikt a také piva Master, které se na místě čepuje, David Suchařípa. Tomu zručně sekundovali herec a moderátor Ivan Vodochodský spolu s Vicemistrem světa v čepování piva Lukášem Svobodou. Zajímavou společenskou událost si nenechali ujít ani milovníci piva z řad známých osobností. Mezi pravidelné štamgasty Konviktu patří totiž také herec Michal Dlouhý a hudebník Richard Tesařík.

Pro hosty slavnostního křtu pivních tanků byl připraven poutavý program. Mistrovskou ukázku čepování piva mohli sledovat v podání experta na slovo vzatého, Vícemistra světa v čepování piva z roku 2006, Lukáše Svobody. Ten předvedl správné i nesprávné způsoby čepování pive. Neméně zajímavé bylo vyprávění Václava Berky, který působí jako starší obchodní sládek. Všechny přítomné zaujala také ukázka mistrovského servírovacího rituálu piva Master.

Mezi milovníky piva Master patří také herec David Suchařípa, kmotr restaurace Konvikt. Ten se profesionálně zhostil role kmotra nových pivních tanků. „Je mi ctí být nejen patronem restaurace Konvikt, ale také jedním z kmotrů zdejších pivních tanků“, prohlásil David Suchařípa bezprostředně po křtu. „Velmi rád vyrážím s kamarády posedět nad sklenkou piva. Plzeňské pivo patří mezi má oblíbená a obzvlášť specialita Master mi velmi zachutnala. Dnes jsem si navíc pivo Master mohl vlastnoručně načepovat“, dodává.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz