Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  „Neděle pro Vaše srdce“

„Neděle pro Vaše srdce“

Michaela Hráská

aneb den plný sportu na podporu občanského sdružení Dlouhá cesta.

Podpora rodičů a rodin, které navždy ztratily své dítě, to je posláním Dlouhé cesty, občanského sdružení založeného roku 2005.

Jeho cílem je psychická i praktická podpora a dlouhodobé zlepšování duševní a tělesné kondice všech členů rodiny. K tomu slouží pravidelná setkávání, práce psychologů a projekty jako Carpe Diem nebo Barevný Anděl. Carpe Diem představují víkendové rekondiční pobyty pro maminky a další členy rodiny, Barevný Anděl je určen sourozencům zemřelých dětí a spočívá v designové proměně jejich pokojíčků.

Nedílnou součástí práce sdružení je snaha o získávání finančních prostředků pro již zmíněné a další projekty. Pomáhají v tom příspěvky členů, sponzorů a pořádání nejrůznějších charitativních akcí. Jednou z takových akcí je „ Neděle pro Vaše srdce“ - den plný sportu pro širokou veřejnost, která si ráda rozpohybuje své tělo a zároveň finančně podpoří smysluplnou věc. Začátkem listopadu se ve sportovním centru UK v pražské Hostivaři konal již druhý ročník této akce, které se zúčastnilo bezmála dvě stovky lidí, především sportujících žen a dívek. Na programu bylo pět hodin nejrůznějších forem cvičení, od aerobiku po jógu, pod vedením našich špičkových lektorů. Zpestřením celého dne byla vystoupení dětí z fitness týmů nebo ukázky tanečních skupin a bohatá tombola.Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář. Tatu sportovně-charitativní akci profesionálně uspořádala a kompletně zorganizovala CK Capro. Mediální podporu zajistil server Babinet.cz.

Finanční výtěžek akce, stejně jako v loňském roce, bude využit na uspořádání dvoudenního rekondičního víkendu. Ten se stane jedním ze záchytných bodů maminek a ostatních členů rodin na jejich cestě k novému začátku.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz