Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Nejsem dokonalá

Nejsem dokonalá

Hana Formánková

Z časopisů a reklamních plakátů se na nás usmívají dokonalé krásky s sexy štíhlou postavou, smyslnými pohledy, perfektními vlasy a mandlovou pletí, jejíž celistvý sametový tón nikde neruší poskvrnky nedokonalosti: pihy, strije, pomerančová kůra či vrásky. Nezávadné dokonalé sexy kočky, vyretušované počítačem, vylepšené silikonem a makeupem se vyumělkovanou krásou vysmívají přirozenosti všech ostatních žen a nakonec i sami sobě. Vždyť ani ony bez retuše a plastických zákroků nejsou dokonalé. Vyumělkované krasavice se smyslnými pohledy či pózami, které jim dodávají punc sexuální dračice, se staly symbolem ideálu mužské touhy.

A zatímco muži se při pohledu na vyretušované sexy kočky mlsně olizují, ženy raději odvrací hlavu, protože umělá nádhera v nich probouzí komplexy z jejich vlastní nedokonalosti. Vedle ní se cítí méněcenné, ošklivé, nepřitažlivé. Pod tíhou komplexů, pak některé propadají hubnoucí a plastické mánii. Touží být stejně dokonalé jako vyretušované sexbomby.

Jenomže co je to dokonalá krása? Lidé si ji vytvořili svými měřítky, které v současné době podléhají diktátu módy a komerce. Na touze žen být dokonale krásná se vydělávají velké peníze, a proto se vyumělkovaná krása propaguje bombastickou reklamou. Ženy se snaží tak dosáhnout dokonalosti, které stejně dosáhnout nemohou. Sametová pleť bez poskvrnky je iluze vytvořená počítačovou technikou, pleť sexy krasavic ve skutečnosti také zdobí pihy, strije i vrásky.

S dokonalou krásou např. plastickými operacemi prsou je spojováno sebevědomí žen. Spousta žen uvádí jako důvod svých prsních implantátů komplexy z malých či vytahaných prsou.

Jenomže pokud sebevědomí ženy závisí pouze na jejích prsou, bude chyba někde jinde než v nedokonalosti její postavy.

V psychice, protože jí chybí sebeúcta. Vždyť přeci existují ženy, jejichž rozměry, pleť, i vlasy mají k dnešní dokonalosti krásy daleko a přesto nemají komplexy. Jejich sebevědomí se totiž opírá o podstatnější argumenty než je fyzická krása. Ženy bez sebeúcty a vlastní osobitosti snadno propadají dnešnímu módnímu trendu povrchnosti, který z fyzické dokonalosti dělá přeceňovaný fenomén. Ano žena touží být krásná, je to její přirozená touha, ale krása ženy nespočívá přeci jenom v její dokonalé vizáži. První dojem sice dělá vizáž, avšak vnitřní kouzlo - vyjadřování, osobitost, inteligence může první dojem změnit v plus nebo mínus. Krasotinku může proměnit v hloupou tuctovku a naopak tuctovku v krasavici s osobitým kouzlem.

Už jsem slyšela několikrát z úst mužů, že potkaly krásnou ženu, ale krásná byla jen do té doby, než promluvila. Když krasavice např. typu Pamely Anderson začne šermovat fekálním slovníkem, či plácá hlouposti, její krása se rozplyne.

Muži sice obdivují vyretušované sexy krasotinky, ale vedle nich se pak i oni cítí nedokonalí. Takže raději volí přirozenou nedokonalost. Ženy nemusí být fyzicky dokonalé či plasticky upravené, aby získaly obdiv mužů. Oni stejně spíš ocení drobnou originální chybičku na postavě a pleti víc, než vyretušovanou a silikonem vymodelovanou dokonalost. Rádi se podívají na silikonová ňadra, ale doma mají radši přirozenou, i když nedokonalou krásu. Nezapomínejme na to, že jedině příroda je dokonalá a stvořila člověka s nedokonalostmi, protože právě jimi se liší a v tom je jeho originalita a dokonalost.

Pokud se ženy nechají zotročit povrchními módními trendy a začnou ze sebe dělat silikonové barbíny, může se stát, že je muži vymění za gumové panny, které se vyrábí v USA. Jsou jak vystřižené z módních časopisů a nic po mužích nechtějí, nic jim nevyčítají a nebolí je hlava, když muž chce sex. Zkrátka ideální ženy.

článek publikován pro www.pritelkyne.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz