Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  S láskou Tvůj Valentýn

S láskou Tvůj Valentýn

Jana Šulcová

Svátek Valentýn – svátek všech zamilovaných je svátkem ,který se u nás slaví až po roce 1989. Mnozí ho považují za americkou komerční legendu, což je omyl.

Valentýn byl ctnostným a počestným knězem, žil údajně v Římě ve třetím století našeho letopočtu a dával požehnání křesťanským sňatkům. Bylo to za vlády císaře Claudia II., kdy projevy lásky byly zakázány a toto požehnání bylo trestným činem .

Legenda praví, že Valentýn byl zamilován do slepé dívky, kterou svou vírou uzdravil a všichni to považovali za zázrak. Protože Valentýn nedbal nařízení císaře Claudia II. a dál tajně oddával mladé páry, tak ten ho dal uvrhnout do žaláře.

Zamilovaný Valentýn psal své milé dopisy ze žaláře a podepisoval se na nich s láskou Tvůj Valentýn. Láska Valentýna a jeho milé se stala legendou, kterou si na celém světe zamilovaní lidé připomínají. V den, kdy byl Valentýn popraven – bylo to 14. února 270, se tento den stal svátkem všech zamilovaných a Valentýn byl církví prohlášen za svatého.

Tento svátek má v dnešní době mnoho podob. V některých státech si zamilovaní předávají psaníčka se slovy s láskou Tvůj Valentýn, někde to je bílá čokoláda, tradiční jídlo , spodní prádlo,květiny, nebo drobné dárečky. V některých zemích mají svátek Valentýna přejmenovaný podle svých tradic, ale na celém světe je Valentýn považován svátkem všech zamilovaných.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz