Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Výstava: Náhodná setkání – Alice Neugebauerová

Výstava: Náhodná setkání – Alice Neugebauerová

Redakce Babinet

V prastarém sklepení pod rámařstvím Nora (na Petrském náměstí v Praze) můžeme až do 29. února navštívit výstavu pastelů, výtvarnice a grafičky Alice Neugebauerové, která nese název Náhodná setkání. Jedná se již o dvanáctou samostatnou výstavu autorky.

Kdo je Alice Neugebauerová? Rodačka z Čelákovic je absolventkou Střední umělecko průmyslové školy v Praze, kde vystudovala u profesora malíře Zdeňka Majznera, obor propagační grafiky, kterému se věnuje doposud. Účastní se soutěží a výstav doma i v zahraničí, kde byla v oblasti grafiky, mimo jiné, oceněna mezinárodní porotou OSN v Mexico City. Její práce je rozdělena do volné tvorby a užité počítačové grafiky. Zároveň se obě oblasti prolínají. Její práce se nachází v domácích i zahraničních sbírkách.

Do svých obrazů se snaží převést zejména to, co vidí oko její duše. Barvou a světlem zachycuje náladu okamžiku. Každý obraz má svůj vnitřní příběh, který se odráží do všech ostatních. Přirozeností jejího vyjádření je modrá barva – barva světa fantazie a snění.

A na otázku proč Náhodná setkání? Alice Neugebauerová odpovídá: „Víte, mne přijdou všechna setkání náhodná. On ten život je vlastně celý náhoda...“

Výstavu Náhodná setkání si můžete prohlédnout až do 29. února v prostorách galerie Nora, v Truhlářské ulici 24 v Praze 1, ve všední dny pondělí–čtvrtek 9.00–18.00 a pátek 9.00–16.30 hodin.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip