Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Nový český rekord

Nový český rekord

Redakce Babinet

Ariel, prací prášek, který vyrábí společnost Procter & Gamble a Hypernova Průhonice pořádali 30.1.2008 od 14 hodin zcela unikátní akci. Šlo o pokus o vytvoření českého národního rekordu v největším vystavení výrobků jedné značky na jedné prodejně.

Jednalo se celkem o 144 palet s 16 064 kusy výrobků Ariel, které zabrali plochu 138m2 a vážili 94 115 kg. Úspěšný pokus o rekord proběhl pod dohledem komisařů z agentury Dobrý den. Akci moderoval Leoš Mareš a kromě vytvoření rekordu návštěvníky čekaly také zajímavé soutěže.

Vytvoření rekordu bylo doplněno o velmi zajímavou nabídku. „Pro všechny zákazníky, kteří se rozhodli osobně přijít na tuto akci, jsme připravili možnost zakoupit si výrobky Ariel za velmi výhodnou cenu,“ říká Libor Kytýr, ředitel komunikace prodejen Albert/Hypernova. Zákazníci tak při nákupu 2 výrobků Ariel mohli ušetřit až 449 Kč.

Ariel

Značka Ariel je na českém trhu přítomna od roku 1984. Ochranná známka Ariel byla poprvé zaregistrována již v roce 1964. Ariel se dlouho vyráběl v továrně Rakona

v Rakovníku, která byla v roce 1990 koupena společností Procter & Gamble. Ta změnila technologický postup při výrobě tohoto pracího prášku a tak od roku 1991 je na trhu přítomný nový Ariel od P&G. Ten od té doby prošel několika inovačními cykly aby splňoval stále náročnější požadavky zákazníků. V dubnu 2006 se Ariel začal dodávat v kompaktní verzi (označené logem EUROCOMPACT) která znamená podstatný přínos pro životní prostředí – více na www.kompaktníprasky.cz.

V loňském roce přišla společnost Procter & Gamble na trh s další inovací oblíbeného pracího prášku Ariel, která spočívá v nové technologii M-ZIM 5, která umožňuje dokonale odstranit odolné skvrny, například od trávy, červeného vína nebo olivového oleje již při prvním praní.

Ariel je na českém trhu k dispozici v následujících variantách:

Ariel Moutain Spring M-Zim 5 a Ariel White Flower M-Zim 5, které jsou určeny pro praní bílého prádla při teplotách od 30°C do 95°C. Jedinečné složení zajistí prádlu dokonalou perfektní čistotu a svěží alpskou vůni v případě Ariel Moutain Spring. Nový Ariel White Flowers provoní prádlo jemnou květinovou vůní. K dispozici je i tekutá forma Ariel Liquid M-Zim 5.

Ariel Color s technologií M-Zim 5 pro je určen na barevné prádlo. Umí udržet barvy oděvů živé a svěží po dlouhou dobu. Díky svému složení, které působí již při 30°C, je nemilosrdný ke skvrnám, ale přitom je bezpečný pro barvy. Spolehlivě si poradí s blátem, trávou nebo se skvrnami od červeného vína a zároveň je šetrný k oblečení.

Nový Ariel Lenor Aromatherapy Touch s extra změkčujícím složením zajistí kromě čistoty také hebkost a svěží vůni prádla. Je k dispozici jak ve formě prášku, tak v tekuté formě Arielu Liquid.

Mezi nejznámější značky vyráběné v Rakoně patří prací prostředky Ariel, Tide, Bonux, aviváže Lenor, čisticí prostředky Jar, Mr. Proper, deodoranty a antiperspiranty Old Spice, Secret a Gillette. Společnost Procter&Gamble dále vyrábí jednorázové pleny Pampers, šampony Head&Shoulders, Pantene Pro-V, hygienické potřeby Always, Discreet, Tampax, vlasovou kosmetiku Wella, parfémy Hugo Boss, Laura Biagotti, dekorativní kosmetiku Max Factor a nedávno rozšířila své portfolio o výrobky značky Braun, Duracell, Oral-B a Gillette.

Albert/Hypernova tvoří jednu z největších maloobchodních sítí v České republice. Jejím základem je více než 240 supermarketů Albert, 56 hypermarketů Hypernova a 21 benzinových stanic. Více než 13 500 zaměstnanců prodejen Albert a Hypernova obslouží ročně přes 155 milionů zákazníků. Prodejny Hypernova a Albert nabízejí své služby ve všech krajích České republiky, řadí se tak mezi 10 největších zaměstnavatelů v zemi. Albert/Hypernova jsou dceřinnými značkami nadnárodní společnosti Royal Ahold se sídlem v nizozemském Amsterdamu.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz