Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Skutečná krása má mnoho podob

Skutečná krása má mnoho podob

Redakce Babinet

Z Veřejné sbírky Dove bude rozděleno půl milionu korun na projekty prevence poruch příjmu potravy

V listopadu loňského roku značka Dove společně s Nadací Via získaly pro Veřejnou sbírku Dove pro podporu prevence poruch příjmu příjmu potravy přes půl milionu korun. Tato obdivuhodná částka přibyla na konto sbírky díky dražbě kalendáře Skutečné ženy 2008. Ta se uskutečnila ke konci loňského roku a stala se tak vrcholem aktivit Kampaně Za Skutečnou Krásu v roce 2007. Nadace Via s podporou společnosti Unilever tak může vyhlásit 2. grantové kolo, kde se výnos ze sbírky rozdělí na projekty prevence poruch příjmu potravy nebo na podporu zdravého sebevědomí.

O finanční pomoc pro realizaci projektů mohou žádat například nevládní neziskové organizace, školy nebo nemocnice a zdravotnická zařízení. Maximální výše grantu na jeden projekt je 60 000 Kč. Uzávěrka příjmu žádostí o grant bude 4. března 2008. Podrobné informace, formulář přihlášky a postup pro její podání jsou k dispozici na www.nadacevia.cz. Hodnotící komise bude posuzovat zejména cíl a smysl projektů, jejich souvislost s prevencí poruch příjmu potravy či podpory zdravého sebevědomí.

Veřejná sbírka Dove již nyní pomohla zrealizovat 11 projektů vybraných v prvním grantovém kole, které se uskutečnilo v červenci roku 2007. V rámci něj bylo rozděleno více než čtvrt milionu korun. Podpořeno bylo například kontaktní centrum občanského sdružení Anabell, které pomáhá zabezpečit pravidelnou pomoc osobám s poruchami příjmu potravy v Moravskoslezském kraji. Finanční částku pro realizaci programu „Nechceme být boubelky, ale ani modelky“ získala také Základní škola Komenského v Sušicích. Díky grantu také vznikla pod odborným vedením o.s. Anabell informační brožura pro muže – otce či partnery nemocných poruchami příjmu potravy. Pomoc nejbližšího člověka může být pro dívku nejdůležitější a brožura mužům poskytuje právě potřebné informace a podporu, aby věděli, jak se zachovat.

„Značka Dove díky své Kampani Za Skutečnou Krásu může pomáhat lidem trpícím poruchami příjmu potravy. Získat prostředky na takovou pomoc bylo jedním z cílů slavnostního galavečeru, na kterém byl vydražen kalendář Skutečné ženy 2008, ale i všech ostatních aktivit kampaně v minulém roce. Skutečná krása má mnoho podob a Dove se to snaží připomenout všem ženám, aby se mohly cítit krásné,“ řekla zástupkyně značky Dove, Petra Tomanová.

Značka Dove chce i v roce 2008 pokračovat ve svých aktivitách a bořit úzce vymezené stereotypy o kráse. Čeká ji tedy mnoho dalších aktivit, aby mohla získat další prostředky na Veřejnou sbírku Dove pro pomoc nemocným i pro tolik potřebnou prevenci. Na konto Veřejné sbírky lze přispívat po celý rok. Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS JSEMKRASNA na telefonní číslo 87777. Cena DMS je 30 Kč, na účet Veřejné sbírky Dove bude připsáno 27 Kč.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz