Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  České missky se nelíbily Jóžinovi

České missky se nelíbily Jóžinovi

Hana Formánková

Když jsem zaslechla v televizních upoutávkách, že jako hlavní porotce České Miss byl pozván Alain Delon a ve dvojici moderátorů se objeví Maroš Kramár, musela jsem uznat, že Michaela Maláčová zvolila pro svou soutěž skvělé taháky.

Já jsem se nechala také nachytat. I když jsem věděla, že stereotypní přehlídka naivních vyhublých krasavic s IQ tykve, opakujících jako vzorné pionýrky fráze: studuji, sportuji, ze všeho nejvíc si přeji světový mír…. apod. lze sledovat jen s tolerancí matky nepříčetně zamilované do svého dítěte.

Ale tentokrát jsem toleranci matky mohla nechat klidně spát a dokonce jsem se i bavila. A nejen díky skvělému moderátorskému výkonu Maroše Kramára, který jako správný kapitán v duchu seriálu Letiště (v němž hrál hlavní roli) pilotoval vtipně celý let.

Nové pojetí pořadu šalamounsky vyautovalo přímé výstupy missek, které v minulých pořadech často degradovaly jejich IQ a nahradilo je předtočenými šoty z Thajska a jejich domova, kde dívky vypadaly přirozeně a mimo Michaely Lámerové nebylo znát, že mají texty naučené.

I testovací krátké otázky, na které díky odpovídaly ano – ne, byly dobrou volbou pro vcelku inteligentní. dojem.

U tradičních otázek poroty to sice občas zaskřípalo, ale to se už dalo tolerovat v rámci trémy z přímého přenosu.

Další příjemnou novinkou, která možná znamená zlom v soutěžích Miss, je neuvádění míry a váhy soutěžících. Michaela Maláčová tuto novinku sice zdůvodňovala faktem, že chce vyzvednout hlavně osobnost dívek a nikoliv jejich fyzické parametry, ovšem zasvěcenější vědí, že anorektickým mírám v modelingu už zvoní hrana. Nezdravě vyhublé modelky se už setkaly v některých zemích se zákazem vstupu na módní molo. I proto se mezi dívkami objevily i slečny (např. soutěžící č. 1 Lucie Matušová), které pány oslnily svými vyvinutými ženskými tvary.

Další oživení před promenádou v plavkách přinesl velice netradiční doplněk krásných žen - muži v plavkách, kteří vystoupili na pódium před dívkami. Ovšem jejich promenáda se nekonala, ta patřila soutěžícím.

Zatímco mužský doplněk se mi zdál vtipný, následující doplněk finalistek byl nebezpečný, až vyvolával obavy, zda volba České Miss neskončí nějakým krvákem.

Finalistkám k jejich předvádění měla jako módní doplněk posloužit zvířata. Ovšem originalita za každou cenu se nevyplácí, a proto tento nápad neskončil fanfárou ale fiaskem.

Gepardovi Jóžinovi se evidentně nelíbilo, že má posloužit jako luxusní doplněk pro prezentaci missek. Naštvaný Jóžin si tak s první miskou dělal, co chtěl a při jeho zlém pohledu, který vrhal kolem sebe zatrnulo i moderátorům.

Při druhé prezentaci už musel dorazit na pódium jeho krotitel, aby si už hodně naštvaného Jóžina, mrskajícího zlostně ocasem a vláčejícího další misku po jevišti, odvedl.

Až na prezentaci se zvířaty vypadaly dívky přirozeně a pohodově jako by ani nesoutěžily a jen si celou soutěž užívaly. Dokonce ani slzy štěstí či zklamání se po vyhlášení neobjevily.

Jako by dávaly za pravdu zprávám, které prosakují na veřejnost, že vítězky jsou dány předem a shoda tipu poroty a diváků možná nebude čistě náhodná.

Nakonec jde jen o zábavu a svět chce být klamán. A každý divák si stejně vybral tu svou Miss.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz