Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Bez pitného režimu se váš vzhled neobejde

Bez pitného režimu se váš vzhled neobejde

23.2.2020 - Redakce Babinet

Pijete dostatečně? Jistě víte, že byste měla za den vypít alespoň dva litry vody, do čehož se nepočítají slazené limonády a káva. Ten, kdo pije málo, ohrožuje nejen své zdraví ale i svůj vzhled. Pokud chcete vypadat krásně a zdravě, bez dodržování pitného režimu to asi nepůjde.

Dostatečné množství pití je důležité z toho důvodu, že každý den člověk několik litrů ze svého těla vydá. Ztráty je proto nutné doplňovat, jinak hrozí tělu dehydratace, která může mít neblahé zdravotní důsledky. Pít byste měla, i když žízeň necítíte. Pocit žízně je totiž velmi individuální a mění se společně s věkem. Například u zralých žen si tělo o vodu vyloženě říká – začínají se objevovat vrásky, bolesti hlavy, záněty močových cest. Tyto problémy by klidně vyřešilo několik sklenic čisté vody denně.

Existuje mnoho důvodů, proč pít. Dostatečné množství vody v těle zajišťuje jeho svěžest, správnou látkovou výměnu, zvyšuje tělesný výkon, odstraňuje bolest hlavy, podporuje metabolismus, zajišťuje krásnou pokožku.

Ale pozor na jeden velký zádrhel v pitném režimu. Nestačí jen pít, velmi záleží na tom, co pijeme. Výběr je důležitý. Měli bychom se vyhýbat energetickým nápojům, se kterými se do těla dostávají kalorie navíc. Nejlepším řešením je čistá voda. Pokud nechcete utrácet peníze za balenou, ale voda z kohoutku vám nechutná, zkuste si pořídit vodní filtr. Jestliže se přece jen rozhodnete pro tu balenou, měla byste o ní něco vědět.

Asi nejlevnější v obchodech je stolní voda. Oproti vodě z kohoutku má lepší chuť. Sycené nápoje mohou při časté pravidelné konzumaci způsobovat nadýmání. Navíc tyto vody navozují pocit uhašení žízně, přestože jste ještě nepřijali dostatečné množství tekutin. Pokud máte rádi čaj, dopřejte si zelený, má totiž množství výborných účinků na naše zdraví. Opatrná byste měla být na čaje bylinné. Ty by se měly užívat jen během nemoci a jejich přemíra škodí. Jestliže se chcete cítit fit, svěží a krásná, pak se raději obloukem vyhněte sladkým limonádám, alkoholu, energetickým nápojům a ovocným džusům.

Bez pravidelného a dostatečného pitného režimu se neobejdete při žádné dietě. Stejně jako ona má i pitný režim základní pravidla. Je nutné pít v průběhu celého dne a to nejen v případě, že člověk cítí žízeň. Dobře si rozmyslete, jaké tekutiny do svého pitného režimu zapojíte. Pamatujte si na to, že čím větší zátěž a námaha pro tělo, tím více vody potřebujete.

1. Jak se nedostatečné množství tekutin odráží na vzhledu a zdraví ženy?

2. Jaké nápoje jsou nejvíce kalorické?

3. Proč pít sycené minerální vody jen občas, ne pravidelně?

Najděte si výsledky testu na www.doformy.cz/kviz190 a naleznete i způsob jak efektivně zhubnout.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz