Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Prohlášení nakladatelství Albatros k termínu vydání české verze knihy Harry Pottera

Prohlášení nakladatelství Albatros k termínu vydání české verze knihy Harry Pottera

Redakce Babinet

Vzhledem k tomu, že se v posledních dnech vyrojilo mnoho často i velmi nepřesných informací o termínu českého vydání sedmého dílu fenomenální série Harry Potter, vydává nakladatelství Albatros toto prohlášení shrnující současný stav přípravy a časový harmonogram vydání této velmi očekávané knihy.

Příprava českého vydání sedmého dílu série o Harry Potterovi je v počáteční fázi. Vzhledem k přísným bezpečnostním opatřením souvisejícím s vydáním v anglickém jazyce nebyly doposud zahájeny práce na překladu, kterému je překladatelem knihy panem Pavlem Medkem i nakladatelstvím Albatros věnována mimořádná pozornost. Proto může být nyní datum vydání interně stanoveno pouze předběžně. Definitivně bude stanoveno a okamžitě čtenářské veřejnosti oznámeno ve vhodný čas tiskovou zprávou Albatrosu a to až budou k dispozici všechny potřební redakční, technické i finančně-ekonomické podklady.

Samotný termín vydání je závislý na originále (rozsahu) knihy a s tím související časové náročnosti práce překladatele i redaktorů nakladatelství. Delší doba je též potřebná na výrobu knihy tak, aby byla k dispozici ve všech místech a prodejních kanálech ČR ve stejný okamžik i proto, že bude poprvé vytištěna na papíru pocházejícím z ekologicky kontrolovaných lesů. Ze všech těchto pohledů se NYNÍ jeví jako reálné datum vydání konec roku 2007 nebo počátek roku 2008.

Mgr. Michal Krejčí

generální ředitel

ALBATROS nakladatelství, a. s. vydalo na českém knižním trhu od svého vzniku v roce 1949 (do roku 1969 pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy) již více než 9 tisíc titulů v celkovém nákladu přesahujícím 350 milionů výtisků. V roce 1964 bylo jedním ze 7 světových zakladatelů veletrhu dětské knihy v italské Bologni. Od roku 1998 je dceřinou společností holdingu Bonton a. s. V současné době vydává nejenom pro dětské čtenáře takřka 200 knižních novinek ročně. Je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip