Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Dieta a těhotenství

Dieta a těhotenství

Redakce Babinet

Rozhodla jste se pro miminko, máte nadváhu a nechcete v těhotenství přibrat? Pak si ale dejte velký pozor, protože dieta se v těhotenství vůbec nedoporučuje!

Hlavně proto, že miminko bude postrádat vyváženou stravu, dostatek vitamínů a minerálů. A pokud mu to, co potřebuje, dodávat nebudete, bude si to brát z vašich z vašich tělesných zásob, což by se mohlo projevit hlavně na vašem zdraví. Například při nedostatečném přísunu vápníku, si ji miminko vezme z vašich kostí a zubů.

Optimální tělesný přírůstek v těhotenství je 12 kilo. Ze začátku těhotenství můžete zvracet a pár kilo shodit, ale jakmile nevolnosti odezní, neměla byste kila shazovat, ale přibírat. I když není hodnota tabulkově daná, měla byste přibral alespoň kilo každý měsíc. To, jak ženy v těhotenství přiberou je různé. V žádném případě to neznamená, že by nabraná kila měla mít nějaký vliv na miminko. Některé maminky přiberou šest kilo a miminko je naprosto zdravé. Jiné 20 kilo a miminko je také zdravé. Jen se to pak hůře shazuje. Pokud nechcete přibrat více než je optimální doporučená váha, vynecháte sladké a tučné. Naopak svůj jídelníček zaměřte na ovoce, syrovou zeleninu a hodně pijte.

Myslete na to, že po porodu (cvičením, kojením, běháním kolem miminka a domácnosti) můžete nakonec shodit více, než drastickou dietou. Chce to jen pevnou vůli a pohyb. Takže na dietu v těhotenství zapomeňte, na shazování kil bude čas po porodu. Ale ne hned! Dieta se nedoporučuje ani v době kojení, kdy vaše tělo opět potřebuje dostatek živin, abyste měla kvalitní mléko.

1. Je vhodné držet v těhotenství dietu?

2. Kolik kilo byste měla v těhotenství optimálně přibrat?

3. Proč se nedoporučuje dieta v době kojení?

Výsledky kvizu a mnoho dalšího k hubnutí naleznete na www.doformy.cz/kviz105

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Lejla9
17.8.2018 09:37

dietu v těhotenství nedoporučuje nikdo, spíše to chce upravit stravu, pitný režim a brát nějaké vitaminy pro těhotné

Ivanaa
27.8.2018 23:06

ono zase není dieta jako dieta. Stačí zdrava strava a hned je to o něčem jinem. Hlavně v těhotenství je potřeba dbát zvýšené pozornosti ruznym vitaminum. Maminka a miminko to hodně potřebuji.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz