Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Hubnou muži pro krásu? A proč tedy?

Hubnou muži pro krásu? A proč tedy?

Redakce Babinet

Nestává se často, že bychom partnera či manžela přichytily v ložnici s krejčovským metrem ovinutým kolem boků, pasu či stehen. Z jakých důvodů se muži pouštějí do hubnutí? Aby měli figuru ve tvaru obráceného trojúhelníku a míry 130–70-70? Těžko. Průzkum připravený exkluzivně pro značku Sternax přinesl překvapivé výsledky. Muži se ke svému tělu staví s mnohem větší zodpovědností, než dámy ke svým často neexistujícím špíčkům.

Podle průzkumu se dá průměrně pánské pozorování stran postavy shrnout do lakonického konstatování: „Jsem tlustý. Prostě tlustý.“ Žádné úvahy o sezónním oděvu (bude jaro, takhle přece nemůžu do tenčí košile) či společenských příležitostech (aby se za mě Jaruška na plese nemusela stydět). Muži také nepátrají po subtilních příčinách, které by mohly mít za následek jejich kulatější bříško – neproklínají genetické dispozice, večerní ataky na ledničku nesvádějí na stres. Drtivá většina mužů jednoduše přizná, že se přejídá a nehýbe. Průzkum Sternaxu naznačil, jaké je pořadí opatření, ke kterým se obracejí, když dojdou k závěru, že by měli shodit: napřed se snaží zvýšit objem času strávený pohybem, až pak se pouštějí do diet (u žen je tomu přesně naopak).

A jak jsou na tom muži s estetickými nároky na postavu? Z průzkumu vyplynulo, že když už do toho chlap jednou „praští“, odebere se nejčastěji do posilovny nebo na fotbal, a to hlavně proto, aby se lépe cítil, teprve pak následuje přání lépe vypadat. Pánové jsou obecně podivuhodně dobře informováni, pokud dojde na teorii zdravého stravování. Většina respondentů se rozpomněla, jak často by se měli najíst, a také z čeho by měl jídelníček sestávat. Téměř shodně však uvedli, že to prostě nestíhají. Někteří dokonce otevřeně přiznali, že jedí tak rádi, až si nemohou nic odepřít. V takovém případě je jejich snaha redukovat tukové zásoby sportem docela pochopitelná. Na otázku, jaké je jejich očekávání od přípravku Sternax, jediného doplňku stravy k hubnutí pro muže k dostání v lékárnách, většina uvedla, že si přejí efektivněji snižovat váhu a objem tuku v těle, rádi by také pevnější muskulaturu.

Jaký by proto mohl být závěr z našich poznatků o duševních procesech, které vedou muže ke změně životního stylu? Že by mohli pánové dámy v lecčem inspirovat. Pragmatickým přístupem i realističtějšími cíli, které si muži vytyčují. Bez krejčovského metru je péče o postavu o trochu příjemnější.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz