Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Na Chiquita WELLNESS MARATHON přišlo 2.000 účastníků !!

Na Chiquita WELLNESS MARATHON přišlo 2.000 účastníků !!

Redakce Babinet

Pražská SAZKA ARENA, v sobotu 12. května a bratislavská hala Mladost o den později, přivítala účastníky šestého ročníku Chiquita WELLNESS MARATHON. Vyjímečnou akci určenou široké veřejnosti příznivců zdravého a aktivního životního stylu odstartovalo vystoupení O2 Cheerleaders, po které již následovala první cvičební hodina v podání energického Vládi Valoucha.

Podařilo se mu během několika minut rozpohybovat všechny cvičící, stejně jako Davidu Holzerovi v Bratislavě. Ale to se od mistrů světa v aerobiku dalo čekat. V přestávce následovala exhibice FitBox, vzbudila zájem a na workshopu měli již plno.

Druhá hodina patřila Katce Masopustové, profesionální lektorce Tae-Bo a ta dala přítomným pěkně do těla, ale cvičící se nevzdávali a někteří se po hodině dokonce usmívali. V Bratislavě exceloval s tanečním aerobikem Milan Adamka a potvrdil tak pověst oblíbeného instruktora. O přestávce nás všechny mile překvapila směs orientálních tanců Anife Hassan Vyskočilové.

Následující hodina Miss Wellness, Veroniky Saskové nabrala na spontánnosti, když se po jejím boku objevila na pódiu česká miss Renata Langmanová a posléze se přidala vicemiss Andrea Vránová-Kloboučková a vicemiss aerobik, Katka Mrugalová a Alena Slováková. Mr. Wellness, Láďislav Šulc dal misskám vale a vedl jednu z šesti hodin Schwinn Cycling Convention, na kterém bylo nonstop obsazeno 100 kol Schwinn nadšenými jezdci. Na chvíli se k nim přidala sympatická miss Jana Doležalová, takže pánové misskám stejně neutekli …

Módní přehlídka USA PRO a Baťa v podání již zmiňovaných miss a tanečnice inspirovala k návštěvě wellness výstavy, kde jste mohli ochutnat nebo zakoupit řadu zajímavých výrobků a služeb z oblasti wellness. Ale to už se na pódiu objevil David Huf a spolu s ním štáb TV Prima z pořadu JSTE TO, CO JITE!! S Davidem si zacvičila jedna z účastnic hubnoucího programu a bez ohledu na svá nadbytečná kila cvičila Kick-Box, a získala si tak přízeň všech.

Účastníci Chiquita WELLNESS MARATHON se rozhodně nenudili a nadále si vybírali z pestrého wellness menu. Velký zájem byl o workshopy: cvičení na balančních míčích nebo s tyčí flexi-bar, zaujal též European Chessboxing aneb kombinace tae-bo a šachů !! Dance Yoga s Pavlou Rožmberskou má rozhodně budoucnost. Stejně jako parkour, který na pódiu v exhibici předvedli borci ze Slovenska. Byť prvky z vystoupení sami raději nezkoušejte !!

Taneční, pátá hodina Lenky Velínské patřila rozhodně k těm nejlepším. Cvičícím nezbývalo nic jiného, než najít v sobě poslední zásoby energie a doslova roztančit Sazka Arenu. Na konci hodiny nechtěli skončit a halami v Praze a v Bratislavě se ozývalo, ještě jednou, ještě !! To samé by se dalo říci o Heleně Jarkovské, té není také nikdy dost. Společně s Jitkou Asterovou na pódiu pokřtili zcela novou knížku a DVD aneb cvičení na balančních míčích.

Závěrečná hodina Chiquita WELLNESS MARATHON patřila protažení a celkovému zklidnění, na což je naprosto ideální power yoga, navíc v mistrném podání Vaška Krejčíka. Poté následovala tombola a dvacet šťastných výherců si odneslo zajímavé ceny od partnerů akce. Nezapomenutelný zážitek si však odnesli všichni účastníci, stejně jako děti z dětských domovů, kteří měli na akci vstup zdarma. Dobročinná sbírka obohatila občanské sdružení Centrum pro všechny z Nymburka o 12.000,-Kč, částka pomůže místním postiženým dětem.

Tisícovka spokojených účastníků kolem 16 hodiny odcházela ze Sazka Aréna a potkávala se s tisícovkou příchozích účastníků finále soutěže DĚTI FINESS aneb sportem proti drogám. Až do 21 hodiny zde padesát týmů soutěžilo v pódiových skladbách v různých kategoriích. A bylo vidět, že tato soutěž nemá nic společného s vrcholovým sportem, ale přesto již sedm let rozdává radost dětem a jejich rodičům. Zakladatelkou této soutěže je Mirka Hadrbolcová.

A jak je spokojený s letošním ročníkem Chiquita WELLNESS MARATHON a celkovým počtem 2.000 účastníků, prezident Wellness Club a pořadatel akcí, Michael Zima ? Nehnali jsme se za co největším množstvím návštěvníků, ale snažili jsme se oproti loňsku po všech stránkách akce zkvalitnit a vytvořit lepší zázemí a pestřejší program. Nepodařilo by se to bez lektorů, podpory marketingových a mediálních partnerů, kterým tímto děkuji za spolupráci. A hlavně bez skvělého realizačního týmu, mám na mysli své přátelé a věrné spolupracovníky.

Zhlédněte 10 minutový záznam Chiquita WELLNESS MARATHON ze Sazka Arena na TV ÓČKO, premiéra čtvrtek 31. května v 16 hod. Repríza, neděle 3. června v 8:30 hod.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz