Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Kadeřnický guru: Slaví páté výročí!

Kadeřnický guru: Slaví páté výročí!

Redakce Babinet

Letos slaví Toni&Guy své páté výročí úspěšného působení v České republice. Během této doby si kadeřnický salón Toni&Guy vybudoval vynikající reputaci a širokou klientelu, mezi kterou patří i řada významných osobností veřejného života jako například Tereza Maxová, Leoš Mareš, Bára Basiková či Daniela Peštová. V současné době se v centru Prahy nacházejí již dva špičkové salóny Toni&Guy a připravuje se otevření nového salónu v Brně.

První salón Toni&Guy byl otevřen v roce 2002 Janou Zajíčkovou a Garym Wrightem a byl vůbec prvním salónem ve střední Evropě. Nachází se v Dlouhé ulici v Praze 1 a na ploše cca 350m2 nabízí 18 kadeřnických křesel a řadu doplňkových služeb. Salón byl navržen v elegantním jednoduchém, vzdušném a čistém stylu a využívá materiálů jako kov, sklo a dřevo.

Novým přírůstkem Toni&Guy je salon v Michalské ulici, který byl otevřen v létě loňského roku. Má 150m2 a je vybaven 8 pracovními místy a speciálním masážním polohovacím mycím křeslem. Tento salón je navržen v komornějším stylu a tomu odpovídá také jeho atmosféra. Cílem je nabídnout špičkové služby klientele Toni&Guy, která preferuje více soukromí, klidnější prostředí.

V kadeřnických salónech Toni&Guy pracuje přes 30 kadeřníků. Ti jsou rozděleni do 5 skupin (stylista, top stylista, style director, senior style director a artistic director) a prošli špičkovým vzdělávacím programem Toni&Guy, který garantuje kvalitu poskytovaných kadeřnických služeb. „Filozofie Toni&Guy pramení z přesvědčení, že při vytváření účesu je třeba přihlížet k jeho adaptabilitě a vhodnosti. To znamená „individualizovat“ každý módní look podle rysů tváře, typu vlasů a životního stylu konkrétního klienta. Důležité je vytvořit kompletní a sladěný vzhled. Velký důraz se tedy klade na konzultace a na to, aby se celý team salónu pokoušel každému klientovi poskytnout odpovídající péči s ohledem na jejich potřeby a požadavky,“ říká Jana Zajíčková, spolumajitelka salónů.

Kosmetika a služby v salónech Toni&Guy

Kromě kadeřnických služeb, které využívají špičkové vlasové kosmetiky, nabízí Toni&Guy svým stávajícím i novým klientů řadu doplňujících služeb. V prvé řadě je to možnost zakoupení těch nejkvalitnější výrobků pro péči o vlasy, včetně zaškolení pro jejich správné použití. A co vše tedy Toni&Guy prodává?

Label M – nová exkluzivní řada Toni&Guy vytvořená za pomoci artistického teamu Toni&Guy.

Toni&Guy red&white – standardní řada vlasové kosmetiky, která je v prodeji i v síti parfumérií Douglas.

Schwarzkopf – profesionální vlasovou kosmetiku a stylingové výrobky

Tigi - řada vlasových kosmetiky

Bio Ionic – výrobky na péči a úpravu vlasů, které využívají iontové obnovy struktury, patentované japonské technologie Bio Ionic. Fény, žehličky na vlasy, stylingové kartáče a doplňková vlasová kosmetika Bio Ionic umožňují změnit kudrnaté, suché a nepoddajné vlasy na bohaté a rovné. Nevýrazné a unavené vlasy na lesklé, hladké a zdravě vypadající – a to na trvalo.

Provocative Beauty – je naprostou unikátní novinkou v salónu Toni&Guy v Dlouhé ulici. Jedná se o systém, který nabízí krásné, zdravé a bezpečné opálení bez slunce po celý rok. Plně automatizovaný samoopalovací systém využívá prohřátí pokožky infra-červeným zářením, které umožňuje rychlou a hloubkovou absorpci speciálního samoopalovacího prostředku. Inteligentní samooplaovací kabina se přizpůsobí rozdílným postavám i potřebám zákazníků, které navede do správné pozice a pomocí nástřiku nanese samoopalovací tekutinu přesně a bez ztrát. Po třech až čtyřech hodinách získáte krásné zlaté opálení, jehož intenzita se pak ještě po dobu dalších šesti hodin zvyšuje. Systém Provocative Beauty je v České republice ojedinělý a zájemci se mohou objednat v salónu Toni&Guy v Dlouhé ulici.

Opi – sezónní kolekce laků na nehty

Akademie Toni&Guy v Praze

Prostory vzdělávací akademie Toni&Guy a Schwarzkopf Professional, která je hlavním vzdělávacím centrem pro obě společnosti ve střední Evropě, se nachází v Michalské ulici nad salónem Toni&Guy. Má kapacitu 25 lidí na vzdělávací programy a 12 lidí na praktické workshopy. Akademie nabízí v současné době 5 kurzů. Permanentní vzdělávání je jedním z pilířů úspěchů firmy Toni&Guy. Vzdělávací systém Toni&Guy je založen na motivaci, sdílení nápadů a předávání znalostí a zkušeností a nabízí tak prvotřídní vzdělání, výcvik, kreativitu, inovativní postupy a progresivní přístup ke kadeřnictví a výraznou image. Díky celosvětovému systému akademií Toni&Guy, mají jednotlivé salóny přístup ke znalostem, které jsou nepostradatelné k tomu, aby se přizpůsobily mezinárodní klientele a jejich rozdílným kulturním i biologickým specifikám. Akademie je přístupná všem vlasovým profesionálům, kteří mají zájem o vzdělávání.

Toni&Guy ve světě

Společnost Toni&Guy byla založena v roce 1963 bratry Tonim a Guyem Mascalovými, kteří pocházejí ze sicilské rodiny s dlouhou kadeřnickou tradicí. První salón Toni&Guy byl otevřen v Londýně v roce 1972 a v následujících letech se společnost rozrostla do mezinárodního řetězce špičkových kadeřnických salónů a akademií. V 80. letech se síť salonů rozšířila i do USA. A od devadesátých let zažívá Toni&Guy celosvětovou expanzi díky frančízingu. Toni&Guy překládá řeč nůžek módních návrhářů do řeči nůžek kadeřnických a bez výjimky udává směr. O své nápady se dělí s podobně zaměřenými kadeřníky a díky tomu se daří posouvat obzory a možnosti kadeřnické práce stále kupředu.

Trendy a kolekce Toni&Guy na jaro a léto 2007:

Střihy:

o tupé linie,

o objem, vlnitá mikáda,

o excentrické až parukoidní vzhledy

o tupé klasické střihy

o na délku není kladen důraz, největší koncentrace je kladena na preciznost široké a tupé linie

Barvy:

o kompaktní barvy jsou upřednostňovány před melíry

o probarvenost ve vnitřku střihu

o tmavé i světlé odstíny jsou zářivé

o hitem je odstín máslové blond a acid (metalová)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz