Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Odešel herec Marián Zednikovič

Odešel herec Marián Zednikovič

Redakce Babinet

V sobotu 5. května zemřel po dlouhé nemoci Marián Zednikovič – bylo mu 55 let. Populární slovenský herec, jeden ze zakládajících členů Divadla Astorka Korzo´90, stál od roku 2001 v čele slovenské části Letních shakespearovských slavností. Svůj talent a energii zde projevil nejen jako herec, ale i jako velmi schopný divadelní producent. Shakespearovské slavnosti letos uvádějí hned tři představení, kterým Zednikovič v této roli pomohl na svět.

V repríze bude uveden Kupec benátský, kde hrál i titulní postavu benátského kupce Antonia. Stál také u zrodu nové inscenace Jak se vám líbí, jejíž česká premiéra se chystá na Pražském hradě letos v srpnu. Posledním představením, pod kterým je Marián Zednikovič podepsán, byl Sen noci svatojánské. Inscenace s českými a slovenskými herci se teprve zkouší, poprvé bude uvedena 1. července na Bratislavském hradě a u nás se objeví dokonce až příští rok.

DOBRÁ VZPOMÍNKA? TO MI LICHOTÍ.

„Vždy mi lichotilo, když si mě lidé pamatovali a spojovali mě se jménem nějaké postavy,“ poznamenal v jednom z posledních rozhovorů pro slovenský časopis Život. „Doteď jsem nedostal žádný negativní dopis, ani na mě nikdo na ulici škaredě nepokřikuje. Dělá mi dobře, když mě lidé ještě dnes poznávají a spojují mě s něčím příjemným,“ uvedl Marián Zednikovič. Jeho osobnost, stejně jako přínos česko-slovenskému divadlu, byly mimořádné – nezapomeneme na něj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz