Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Po čem ženy touží aneb Jaké muže chceme vedle sebe

Po čem ženy touží aneb Jaké muže chceme vedle sebe

16.4.2024 - redakce Babinet.cz

Neexistuje dokonalá žena. Stejně tak by bylo pošetilé chtít dokonalého muže.  A ještě pošetilejší by bylo ho hledat. Takový muž jednoduše není. Čtete o něm snad v  knihách, které umí přesně brnknout na ženskou strunu, ale v reálném životě ho (naštěstí) nepotkáte. Dokonalý muž by vás velmi brzo unudil k smrti. Koneckonců o dokonalosti to není. Vůbec ne. Jak to tedy je? Jaké muže ženy rády potkávají?

Ženy (prý) (ne)ví, co chtějí

Ne, někdy opravdu nevíme, co chceme, jak to chceme, proč to chceme, kdy to chceme a jestli vlastně vůbec. Většina mužů má s tímhle typicky ženským zmatkem velké problémy. A není divu. Protože i my ženy samotné máme s tímhle chaosem poměrně citelné potíže. Ne vždycky se v sobě vyznáme. Ale když dojde na muže, máme poměrně jasno, byť děláme, že ne. Samozřejmě, že je to i o chemii, přitažlivosti, sympatiích a dalších třech milionech věcí, které se navíc postupem času proměňují. Ale co spolehlivě v ženských očích dělá většinou muže MUŽEM? Pomineme teď slušnost, spolehlivost, důvěryhodnost, vychování, smysl pro galantní chování, váhu jeho slova a mnoho dalšího. To vše je tak nějak jasné a bylo řečeno již mnohokrát. Bude řeč o něčem navíc. O nich. O takových mužích, které ženy se zájmem probírají u sklenky vína. Jaké mužné (důležité) drobnosti je dostávají do kolen?

foto / Freepik

Nevysmívá se ženskému světu

Muži nemají žádnou povinnost mít vždy velkorysé pochopení pro ženský svět. Proč by měli? Ani my ženy nechápeme jejich myšlenkové pochody, tak proč by nám tak strašně měli rozumět až do morku kostí? Není třeba. Úplně postačí, když se ženskému smýšlení hlasitě nevysmívají. Zesměšňování toho či onoho totiž určitě není nic, co by mužům připisovalo plusové body. Zdá se to jako samozřejmost? Není. Bohužel, pro některé muže je stále ještě hlasité a neomalené vtipkování o ženském (ne)myšlení tou nejlepší zábavou (a tím nemám na mysli, že si to my ženy občas nezasloužíme, ovšem je humor a humor. Což rozhodně platí i opačně.).

Jedinečnost mu není cizí

Ženy moc dobře a citlivě vnímají jedinečnost mužů i to, jak s ní muži nakládají. A to i ty ženy, které zarytě tvrdí, že si žádné jedinečnosti nevšimly. Když muž nechá svou sebejistotu a jedinečnost působivě vyniknout, přidává mu to na mužnosti. Jako magnet pak působí obzvláště ti muži, kteří si jsou své jedinečnosti velmi dobře vědomi, ale přitom si ji automaticky nepřipisují. Opačný efekt má pak u muže okaté podceňování se. Takže falešná skromnost, není úplně nejlepší cestou. Avšak ani přílišná sebejistota není to pravé ořechové.

Konflikt? Příležitost zazářit

Možná, že ženský svět je občas opravdu jeden velký chaos plný směšných, zavádějících, nepohodlných, stravujících a nelogických emocí. Ale jednou je to tak. Ne vždy se dokážeme při hádce, či ukřičeném konfliktu chovat rozumně. Když se pak na scéně objeví muž, který nejen, že si umí taktně říct své, ale ještě dokáže konfliktu vdechnout jakýsi řád a urovná ho takovým způsobem, aby vás neurazil, nasadí laťku opravdu hodně vysoko. Když máte vůli a ochotu přistoupit na takovou oporu mezi řádky, jen těžko se vám bude takový muž opouštět. Muži s touto (tišící) schopností dokážou i sebejistou ženu dostat na lopatky.

Nepotřebuje vás přečíst

Občas vše nasvědčuje tomu, že my ženy snad toužíme po tom, aby nás muži měli přečtené. Aby věděli, co nám běží hlavou a podle toho se snad zařídili. Ale tohle nikdy nemůže fungovat. Ještě nikdo nevymyslel nic spolehlivějšího a lepšího, než komunikaci. Proto s ženami zákonitě otřese (v tom nejlepším a nejženštějším slova smyslu) muž, který se doptá, vypozoruje a nemá strach na nás s těmito vědomostmi nastoupit. Když je to hodně potřeba, neváhá je proti nám dokonce použít. Jde do toho s tím, že tu bouřlivou chvilku ustojí a pak se mu to stonásobně vrátí.

Před vlastním prahem máte zameteno?

Je jasné, že to, co požadujeme, musíme být samy schopny nabídnout. Proto občas napočítejme do deseti a nechme si jedovatou poznámku od cesty. Všichni jsme nastavení jinak a NIKDO není bez chyby. Proto to nevzdávejme s tolerancí, nebo pochopením a nechme muže, aby byli opravdovými muži i se svými nedostatky. Víte přece, že ani oni nemají vedle sebe bezchybné ženy, že ano?

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz