Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak pomocí oblečení docílit korekce postavy

Jak pomocí oblečení docílit korekce postavy

10.4.2024 - redakce Babinet.cz

Oblečení má tu moc, že dokáže opticky zúžit a prodloužit jakoukoliv postavu. Pokud byste i vy ráda rafinovaně zamaskovala drobné nedokonalosti a cítila se ve svých outfitech neodolatelně, inspirujte se našimi praktickými tipy.

Tmavé barvy maskují objem

I když je pravda, že tmavé barvy dokáží rafinovaně zakrýt objem, není potřeba nosit černou od hlavy až k patě. Vsadit můžete na tmavé tóny oblíbených odstínů, jako je tmavě šedá, tmavě hnědá, lahvově zelená či tmavě modrá. Pokud následně outfit laděný do tmavých odstínů „rozbijete“ výrazným prvkem, jako například doplňkem, bude to ideální. 

korekce postavy pomocí oblečení

foto / Freepik

Monochromatické outfity prodlužují postavu

Pokud zajistíte, že bude vaše postava vypadat vyšší, navíc díky tomu bude působit také štíhlejší. K tomu mimo jiné slouží monochromatické looky

 

Právě monochromatické outfity vypadají velice líbivě a vizuálně mají tu moc prodloužit siluetu. Zkuste poskládat outfity v jedné barvě. Není však nutné, aby byly ve stejném tónu. Uvidíte, co s postavou dokáží. Za zmínku stojí také pravidlo dvou třetin. Dle něj nejlépe uděláte, pokud siluetu nerozpůlíte, ale pomyslně rozdělíte do zmíněného poměru. 

 

Ještě více prodloužit nohy pomůže sjednocení barvy bot a spodku (kalhot, silonek, …). Jestliže naopak k černým džínám oblečete bílé tenisky, zbytečně své nohy opticky zkrátíte. 

Vsaďte na svislé linie

O horizontálních pruzích se ví, že dokáží postavu opticky rozšířit. Svislé linie zajistí přesný opak. Není však nutné oblékat pouze oblečení se svislým proužkováním. Skvěle fungují svislé detaily, svislé náušnice atd. 

 

TIP: Jak vybrat dokonale padnoucí kalhoty podle typu postavy? Aneb Správný střih dokáže zázraky

Nebojte se oversized střihů

Ať už máte jakýkoliv tvar postavy, nebojte se oversized střihů. To, že oblečete upnuté kousky na tělo, vaši postavu opticky nezeštíhlí. Oblečení volného střihu působí elegantně, a navíc se v něm budete cítit maximálně pohodlně a tím i smyslně. Není třeba se celá zahalit do velkých modelů. Pouze pro daný styling zvolte jeden kousek o jednu až dvě velikosti větší.

Stahovací prádlo

Je vaším cílem postavu ovlivnit nejen opticky, ale i reálně? Pak sáhněte po stahovacím prádle. K dostání jsou různé varianty stahovacího prádla. To s výrazným efektem stažení je vhodné na společenskou událost. Do každodenního šatníku lze přidat pohodlnější kousky s menším efektem zeštíhlení. Pod šaty a sukně je stahovací prádlo skvělou volbou, a to nejen na jaře a v létě.

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.instagram.com/juliasilaj/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz