Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jarní detox šatníku 2024: Jak na něj v pěti krocích

Jarní detox šatníku 2024: Jak na něj v pěti krocích

5.4.2024 - redakce Babinet.cz

Přijde vám, že vaše skříň praská ve švech, nemůžete v ní nic najít, ale každé ráno přitom máte pocit, že absolutně nemáte co na sebe? Pak nastal nejvyšší čas na jarní očistu šatníku 2024.

Pojďte se společně s námi podívat, jak na to v pěti jednoduchých krocích. 

ilustrační foto / Freepik

Jarní očista šatníku v 5 krocích

  • Hlavně zvesela – Jarní čistku šatníku provádějte pouze ve chvíli, kdy máte dobrou náladu a máte na ni dostatek času. Pokud nebudete mít svůj den, zřejmě nic nevytřídíte, nebo se naopak nechtěně zbavíte zcela všeho. Aneb každá činnost se dělá lépe, pokud ji děláte s radostí. A v případě třídění šatníku tomu není jinak.
  • Chvíli svou skříň pozorujte – Jakmile nastane správný čas, kdy jste v klidu doma (ideálně sami bez dětí, aby vás nic nerušilo) a nikam nespěcháte, jen tak otevřete skříň a chvíli ji pozorujte. Snadno tak zjistíte, že máte ve skříni oblečení, které není na první pohled viditelné, a tak zřejmě už ani nevíte, že ho máte. Takové oblečení by mělo jít pryč, aby pro vás každodenní oblékání bylo co nejjednodušší. Ve skříni je důležité mít vše přehledně na očích. Pro zapadlé kousky v rohu skříně není v systematickém a uspořádaném šatníku prostor.
  • Vše vyzkoušejte – Ano, zní to otravně, ale je to nutné. Podstatné je to proto, abyste zjistili, zda vám daný kousek stále dobře sedí, jak se v něm cítíte a zda vám lichotí. Stoupněte si před zrcadlo a zkoušejte a zkoušejte. Najednou uvidíte, že šaty, které vám byly před rokem, vám už nesedí tak dobře, na topu z loňského léta jsou žmolky a klobouk z poslední dovolené už není úplně trendy. Následně si oblečení třiďte do dvou kategorií – nechat a dát pryč.
  • Co s vytříděným oblečením? – Vytříděné oblečení můžete darovat, prodat nebo vyhodit, a to ideálně do kontejnerů na textil, čímž pomůžete dobré věci.
  • Zbytek zpátky do skříně – Oblečení, které jste si rozhodli nechat, přehledně vraťte zpět do skříně. Tedy hlavně to oblečení, které během aktuální sezony unosíte. Zimní modely vyperte a uložte do boxů, kde budou chráněny před prachem i hmyzem, ale nebudou vám ve skříni zabírat prostor.

Nově vzniklé místo ve skříni se nesnažte okamžitě zaplnit dalším zbytečným oblečením, které nebudete nosit. Ne nadarmo je minimalismus v módě čím dál populárnější. Řešením může být kapsulový šatník. 

TIP: Jak sestavit kapsulový šatník nejen na podzim?

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://krpersonalstyle.com/time-to-cleanse-your-closet-for-2024/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz