Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Baleríny jako klíčová obuv pro jaro 2024: Jaké modely budou nejvíce trendy

Baleríny jako klíčová obuv pro jaro 2024: Jaké modely budou nejvíce trendy

3.4.2024 - redakce Babinet.cz

Zřejmě nikomu neuniklo, že baleríny jsou letos jedním z nejvýraznějších módních trendů. K vidění jsou prakticky všude a jen stěží bychom hledali stylovější jarní obuv. Nosit se budou zejména modely, které by mohly závidět i samotné primabaleríny. Jaké balerínky se tento rok vyplatí mít ve svém botníku?

Balletcore: Hit jara 2024

Boom, který letošní jaro panuje kolem balerín, zde již dlouho nebyl. Zatímco ještě před deseti lety patřily k nejoblíbenější obuvi, následně upadly v zapomnění a řadu let se snažily vrátit zpět na scénu. Letos se jim to konečně povedlo a dosahují popularity jako nikdy předtím. 

ilustrační foto / Pixabay

Baleríny jsou letos součástí módní vlny, kterou odborníci i laici shrnují termínem balletcore. Kromě stylových balerínek do něj spadají například přiléhavá body s vykrojenými výstřihy na zádech, návleky na kotníky nebo látkové čelenky. Zkrátka vše, co je pro baletky typické. 

Baleríny pro každodenní nošení i výjimečné události

Boty po vzoru baletních piškotů jsou vhodné pro ženy a dívky, které dávají přednost střevíčkům bez podpatku. Kromě každodenního nošení s nimi vedle nešlápnete ani při formálnějších akcí, jako jsou například promoce, svatby či návštěvy divadel. 

Jelikož přichází v pestré škále provedení, může se z nich stát nenápadný doplněk outfitu, nebo naopak jeho hlavní dominanta. Je jen na vás, jaké balerínky si pořídíte a s čím je následně budete stylizovat. 

Hranatá špička a modely ve stylu Mary-Jane

Jakmile se řeknou baleríny většině se vybaví modely s kulatou špičkou, jež se od klasických baletních bot svým tvarem mírně liší. Ať už jsou tyto baleríny pro vás tím pravým, či nikoliv, letos se rozhodně máte na co těšit. Nosit se budou nejen tyto kousky, u kterých to vše začalo. Dále budou víc než žádané baleríny s hranatou špičkou, jež maximálně odkazuje na klasickou baletní variantu. 

Stejně tak rok 2024 ovládnou baleríny ve stylu Mary-Jane. Ty jsou navíc doplněné o pásek přes nárt, který z nich jednoznačně činí nejvíce roztomilé boty této sezony. Nosit se dají na mnoho způsobů. Jestliže je chcete mírně povznést a dodat jim šmrnc, oblečte do nich slušivé ponožky. Právě i v kolekcích pro jaro/léto 2024 baleríny doprovází tento občas mírně kontroverzní ponožkový trend.

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/1126040713070620671/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz