Babinet.cz  /  Recepty  /  Upečme si...  /  Zdravé ovesné sušenky: Sladkost bez výčitek

Zdravé ovesné sušenky: Sladkost bez výčitek

2.4.2024 - AndreaP.

Dnešní recept patří do skupiny dietnějších nebo-li zdravých, kdy tyto recepty získávají v dnešní době stále větší oblibu. Tyto zdravé ovesné sušenky jsou nejen chutné, ale jsou také skvělou volbou pro ty, kteří chtějí užívat sladkosti bez výčitek. Ovesné vločky v nich obsažené  jsou bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály. Samotné sušenky jsou pak jednoduché na přípravu, a přesto výborné. Stačí pár základních surovin a můžete začít. Zde je recept:

 

(fotografie: Pixabay)

Potřebujeme

  • 30 dkg ovesných vloček
  • 2 celá vejce
  • 3 lžíce medu
  • sušené ovoce
  • skořice

 

Ovesné vločky namočíme do studené vody a necháme pár minut stát. Poté scedíme, přidáme celá vajíčka, nahrubo nakrájené sušené ovoce (zvolíme takové, které nám nejvíce chutná - osobně máme nejraději mix) a dochutíme medem a skořicí. Vše řádně smícháme, vznikne nám lepkavá směs.

Z této směsi pak lžičkou na plech s pečícím papírem klademe hromádky, z těch pak vytvoříme placky.

Pečeme ve středně vyhřáté troubě při teplotě cca 180 stupňů do zlatavé barvy.

Při tomto receptu můžeme i experimentovat, část sušeného ovoce nahradit oříšky, nasekanou čokoládou bílou i tmavou, rozinkami a podobně.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz