Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jakou vybrat rtěnku podle barvy vašich vlasů

Jakou vybrat rtěnku podle barvy vašich vlasů

23.3.2024 - redakce Babinet.cz

Měla by mít barva vašich vlasů vliv na výběr rtěnky? Rozhodně ano! Ke každé barvě vlasů se totiž hodí jiné odstín rtěnky. Právě proto jsme si pro vás připravili tipy, jak správně sladit barvu rtů s barvou vaší hřívy. 

 

Teplé odstíny pro černovlásky

Černovlásky, při výběru barvy rtěnky byste se měly zaměřit především na teplé barvy. Správnou volbou pro vás je hnědý nebo červený základ. Pokud chcete ještě více rozzářit pleť, můžete zvolit i jasné vínové, švestkové, malinové či třešňové odstíny rtěnek. Vyhněte se však hnědým, oranžovým a béžovým odstínům. Tyto barvy rtěnek pro vás nejsou tou správnou volbou.

foto / Freepik

 

Hnědovlásky, pozor na oranžovou 

Brunetky mají při výběru vhodné rtěnky velkou výhodu. Díky neutrální barvě vašich vlasů můžete zvolit skoro všechny barvy rtěnek. Vybrat můžete neutrálně hnědou, růžovou, perleťovou, rudou, červenou nebo karmínovou. Naopak vyhnout byste se měly oranžovým tónům rtěnek.

 

Matné odstíny pro všechny blondýnky

Je všeobecně známo, že blondýnkám sluší růžové odstíny rtěnek. Nezůstávejte však pouze u růžové, k blond barvě vlasů se hodí i další odstíny, jako oranžově broskvové, červeno-oranžové nebo perleťové. Rtěnky vybírejte spíše v matném odstínu. Pokud však uvažujete nad červenou rtěnkou, připravte se, že kamkoliv přijdete, veškerou pozornost strhnete na sebe. V červeném odstínu rtěnky budete vypadat sebevědomě a přitažlivě. Naopak vyhnout byste se měly hnědým a nude odstínům rtěnek.

 

Rudé rtěnky pro zrzky 

Odstín rtěnky pro zrzky je jasný! Správnou volbou pro vás bude především krvavě červená rtěnka nebo rudá. Díky výrazné barvě vašich vlasů neuděláte s výběrem těchto odstínů chybu. Pokud se však necítíte na výrazné barvy, zvolit můžete i o tón světlejší odstín nebo vyzkoušet rtěnky v cihlovém odstínu. Oranžové odstíny rtěnek raději vynechte.

 

Další barevné odstíny 

  • Šedé vlasy: Pro vás je správnou variantou rtěnka v odstínech jasně fialové, popelavě fialové či tmavě červené.
  • Zelené vlasy: Vhodnou volbou pro vás jsou bronzové a jasně modré odstíny rtěnek.
  • Fialové vlasy: K fialovým vlasům se nejvíce hodí tmavě červená či sytě švestková barva rtěnky.
  • Růžové vlasy: Světle fialové či studeně zelené odstíny rtěnek krásně ladí k růžovým vlasům.
  • Modré vlasy: K vám se hodí rtěnky v odstínech karmínově červené.
  • Oranžové vlasy: Oranžové vlasy vypadají skvěle v kombinaci s mandarinkovou či červeno-oranžovou rtěnkou.

 

napsala Dana Klementová

zdroj: https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/jak-vybrat-rtenku-podle-barvy-vlasu-207250

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz