Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Šaty nejvíce lichotící plnoštíhlé postavě: Barva i ačkový střih

Šaty nejvíce lichotící plnoštíhlé postavě: Barva i ačkový střih

23.3.2024 - redakce Babinet.cz

Dámy, trápí vás pár kilo navíc? Už nemusí! Díky správnému výběru vhodných šatů můžete zazářit a cítit se komfortně, i když třeba zrovna nemáte míry modelky. Jaké šaty tedy nejvíce lichotí plnoštíhlé postavě? 

Barva šatů je základ

Pokud máte plnoštíhlou postavu a chcete opticky zeštíhlit, volte tlumené barvy šatů. Nemusíte se držet pouze černé barvy. To znamená třeba místo výrazné fuchsiové zvolit raději vínovou. Ani světlým barvám se ale nemusíte vyhýbat. Jen je nepoužívejte na problémové partie. Pokud se rozhodnete pro šaty, které mají více vrstev ujistěte se, že spodní vrstva šatů má tmavší barvu než vrchní vrstva šatů. Touto volbou dosáhnete optického zeštíhlení postavy. U vzorů platí pravidlo: čím drobnější, tím lepší. Slušet vám budou drobné květinky, tečky, tenké svislé proužky nebo nepravidelné geometrické tvary.

šaty plnoštíhlá postava

foto / AdobeStock

Šaty pro asymetrickou postavu

Pokud máte asymetrickou postavu, vyplatí se vám investovat do šatů, které vám švadlena ušije na míru. Případně si zakoupené šaty v obchodně nechtě u švadleny zabrat dle vašich proporcí. 

Zavinovací šaty s výstřihem do V

K plnoštíhlé postavě se velmi hodí zavinovací šaty, které mají výstřih do V. Díky nim skvěle zvýrazníte své poprsí

Můžete také zvolit šaty s proužky. Dejte ale pozor, vybírejte pouze proužky ve svislém směru, díky kterým budete vypadat opticky štíhlejší. Vodorovné proužky by měly přesně opačný efekt.

Áčkové šaty 

Áčkové šaty jsou vhodné pro dámy, které mají větší zadeček. Díky áčkovému střihu ho totiž dokáží skvěle zakrýt. Navíc takové šaty můžete doplnit výrazným náhrdelníkem, a upoutat tak pozornost ke svému dekoltu. 

napsala Dana Klementová

zdroj:

https://www.leaf.tv/articles/dresses-that-look-good-on-overweight-women/

https://zenysro.cz/doporucujeme/krasa-a-zdravi/jake-saty-maji-nosit-plnostihle-zeny/

https://www.lacey.cz/blog/co-slusi-plnostihlym-7-tipu-jak-zazarit/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz