Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Okouzlující Lvi a pozorující Váhy. Jaké sebevědomí je připsáno vašemu znamení

Okouzlující Lvi a pozorující Váhy. Jaké sebevědomí je připsáno vašemu znamení

23.3.2024 - redakce Babinet.cz

Sebevědomí není jen o tom, jak o sobě dokážeme mluvit. Zrcadlí se v něm spousta faktorů. Vypovídá například o tom, jak moc jsme si vědomi sebe samých. Také o tom, jak moc umíme či neumíme využívat své schopnosti.

V neposlední řadě i o tom, jak se cítíme, jak moc sami sebe máme rádi a proč. Pojďme se tak podívat na to, jak jsou na tom s tím vším jednotlivá znamení zvěrokruhu.

sebevědomí horoskop

foto / AdobeStock

Beran

Beran není člověk, který by mlčky seděl v koutku a čekal, až si ho někdo všimne. Na scénu nastupuje většinou hrdě, rázně a výrazně gestikuluje. Sebevědomí Beranů není ani přemrštěné, ale ani sešněrované. Beran si zkrátka věří zdravě.

Býk

Býk problém se sebevědomím nemá, ale nedává ho nijak okázale najevo. Důvěřuje svým schopnostem a vědomostem, společnost umí pobavit inteligentním humorem a to všechno dobře ví. Býk nemá důvod mít sebevědomí podlomené.

Blíženci

Citliví Blíženci mají sebevědomí krásně vypilované. Umí skvěle rozlišit, co už je moc a co naopak ještě jde. Když je potřeba, postaví se za sebe a ostatním hned dají pocítit, že po jejich sebevědomí nikdo šlapat nebude.

Rak

Jde li o sebevědomí, je to pro Raka poměrně ožehavé téma. Raci často trpí komplexy a problémy, které si nesou ještě z dětství. Díky jejich extrovertní povaze sice umí skvěle vystupovat třeba na veřejnosti, ale nedůvěra v sebe sama je provází na každém kroku. 

Lev

Lvi o sobě nepochybují. Spoléhají se na svůj smysl pro humor a schopnost ledasco vysvětlit. Kdykoliv jejich lehce přehnané sebevědomí někde nadělá paseku, převedou přešlap do vtipu. Je ale pravda, že jsou dostatečně sebevědomí na to, aby se uměli omluvit.

Panna

Panna má sebevědomí na rozdávání. Nejde ale o protivného chlubílka, který všude byl a všechno zná. Vůbec ne. Osoby v Pannách se jednoduše jen nestydí, jako je tomu u mnohých jiných, ukázat co umí a znají. Jde jim to dobře, protože nepřehání a nevymýšlí si.

Váhy

Tiché Váhy budí dojem, že o sebevědomí snad nikdy ani neslyšely. Opak je ale pravdou. Váhy mají překvapivě sebevědomí neotřesitelné. Je to hlavně díky jejich pozorovací schopnosti, ze které pak velmi často těží. Díky ní totiž umí vyřešit mnohé problémy ostatních.

Štír

Štír je jedno z těch znamení, které na sebevědomí musí pracovat. A to většinou celoživotně. Lidé ve Štíru si něco berou osobně víc, než je nutné a právě toto jim sebevědomí podkopává. Jejich sebedůvěru nahlodávají i drobné maličkosti.

Střelec

Střelci o sobě hodně pochybují, ale o nízkém sebevědomí se mluvit nedá. Berou vše s lehkostí a to jejich sebevědomí hodně pomáhá. To, co ostatní pitvají ještě týdny, má Střelec vyřešeno během chvilky. Pochybnostmi se Střelec dlouho nezaobírá.

Kozoroh

Vstoupí li do místnosti Kozoroh, vstoupí důstojnost, hrdost, moudrost a přirozená autorita. Kozoroh kráčí hrdě a vždy s hlavou vztyčenou. Ale? Lidé v Kozorohu to mají těžké, protože na jejich sebevědomí se neustále útočí ze stran všech závistivců.

Vodnář

U Vodnáře přichází sebevědomí až s věkem. V mládí je Vodnář až nepříjemně sebevědomý a často se chvástá. Později ale velmi zkrotne a ví, co je to pokora. Toto uvědomění se na jeho sebevědomí nádherně odráží a Vodnář je tím nesmírně přitažlivý.

Ryby

Zkuste Rybě srazit sebevědomí a bude zle. Tichá, vlídná, pečující a citlivá Ryba nedává své sebevědomí absolutně najevo, ale buďte si jisti, že zdravě sebevědomá je. Jen to neukazuje na potkání. To nemá v povaze.

napsala Bára Klímová

zdroje:

Https://horoskopy.cz

https://www.bustle.com/life/most-confident-zodiac-signs-astrologer

https://blog.spiritualify.com/the-degree-of-self-confidence-each-zodiac-sign-has/

https://www.yourtango.com/2020331462/horoscope-six-self-assured-zodiac-signs-confident-who-they-are-according-astrology

https://www.grazia-magazin.de/lifestyle/sternzeichen-verraet-das-sind-die-selbstbewusstesten-tierkreiszeichen-von-allen-45087.html

https://www.andrea-bschlangaul.de/wie-werde-ich-selbstbewusster/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz