Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Přichází ohnivý Beran a s ním sebeprosazení a uskutečňování vůle

Přichází ohnivý Beran a s ním sebeprosazení a uskutečňování vůle

21.3.2024 - redakce Babinet.cz

21. března Slunce přechází do jarního znamení Berana (Skopce) a nastává tak nový astrologický rok. Astronomicky i astrologicky se totiž jedná o první třicetistupňový oblouk, který začíná v bodě jarní rovnodennosti.

Symboly Berana, který je prvním znamením zvěrokruhu, jsou hlava a rohy, jež vyjadřují útočnou sílu, zbraň bohů. Z tohoto hlediska lze hovořit o uskutečňování vůle. Babyloňané v této době obětovali berany.

znamení berana

foto / Pexels

Podle řecké mytologie prý věnovala Nefelé, matka Frixa a Hellé, svému synovi berana se zlatým rounem. Aby unikli úkladům své macechy Héry, nasedli Frixos a Hellé na berana a uprchli. Když se pokoušeli přeplavit přes moře, Hellé spadla do vody a zahynula. Z této nešťastné příhody vzniklo jméno Helléspont. Frixos se pak dostal až do Kolchidy, kde ho přijal král Aiétés, který berana obětoval a rouno zasvětil Diovi. Později zlaté rouno odnesl Iásón. Zeus pak přenesl berana na oblohu jako souhvězdí.

Beran - Aries je znamením ohnivého živlu. Je to znamení pozitivní, divoké, cholerické, suché. Vládne mu planeta Mars a povyšuje ho Slunce. Toto znamení vládne nad Dánskem, Británií, Německem, Litvou, Polskem, Sýrií a nad takovými městy, jako jsou Utrecht, Zaragoza, Padova nebo Neapol. Vhodná místa k životu jsou pro berany také Hongkong, Lucembursko nebo Krakov.

Beran má jako svoji barvu červenou a bílou. Jeho kovem je železo. V těle spadá pod vládu tohoto znamení hlava, mozek, oči, nos a obličej.

Vzhledem k fyzické i duševní aktivitě je Beran náchylnější k úrazům, psychickým problémům a chorobám s tím souvisejícím. Nezřídka se objevuje horečka a bolesti hlavy, Berany také často postihují oční a zubní choroby.

Beran má rád vůně, jež přitahují pozornost. Z tohoto důvodu se jako doporučované pro toto znamení prodávají vůně jako pižmo, růžový pepř, kašmírové dřevo a máta. Vhodnými kameny jsou červený karneol, heliotrop, diamant, rubín, granát, hematit nebo červený jaspis. Tarotová karta Berana je Císař. Dnem Berana je úterý a číslem devítka.

Lidé narození ve znamení Skopce se umí rychle rozzlobit, ale často se dokážou snadno uklidnit. Bývají přirozeně vtipní, veselí a mají rádi dobrou zábavu a hudbu. Protože Mars ve Skopci zdvojnásobuje svůj vliv, je povaha Berana silná a často v ní převládá zbrklost a neuváženost.

V lásce a manželství Skopci nacházejí porozumění s lidmi narozenými ve Lvu či Střelci a porozumět si mohou také i s jiným Beranem. Nejvhodnější je pak podle astrologie vztah s Blížencem nebo Váhou.

V povolání se lidé narození v tomto znamení často uplatní jako prodejci, herci, obchodníci s nemovitostmi, ale jsou i dobrými státníky, finančníky nebo policisty. Kvůli svým velkým pracovním výkonům udělají Berani lépe, když pracují sami, pokud mohou. Pokud ne, vhodnými společníky jsou pro ně lidé ve znamení Býka.

Mezi známé osobnosti, narozené ve znamení Berana, patří například herec Eddie Murphy, Charlie Chaplin, Marlon Brando, zpěvačka Diana Ross nebo kosmonaut Jurij Gagarin. Z našich osobností pak můžeme zmínit kupříkladu herce Petra Nárožného, Vilmu Cibulkovou či Jiřího Bartošku. Ve znamení Skopce se narodil rovněž i Jan Amos Komenský nebo též Dagmar Havlová.

napsal Petr Matura

Zdroje: T. Wynne Grifon: Astrologie,  najdise.cz aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz