Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Trendy tenisky, se kterými vkročíte do jara 2024 ve velkém stylu: Objevte worn sneakers a retro modely

Trendy tenisky, se kterými vkročíte do jara 2024 ve velkém stylu: Objevte worn sneakers a retro modely

13.3.2024 - redakce Babinet.cz

Vybledlé, mnohdy až lehce nevkusné a na první pohled jakoby obnošené. Přesně tak vypadají trendy tenisky pro jaro 2024 podle módních expertů. Pokud tedy nějaké takové máte schované v krabici na půdě, je čas je opět oprášit.

A jestli ne, inspirujte se našimi tipy a vyrazte pro ně do obchodu. Jak jinak totiž vkročit do jara než ve velkém stylu!

Trendy tenisky 2024

foto / Freepik

Old, retro a obnošené

Přesně tak budou vypadat nejžádanější tenisky jarní sezony 2024!

Jen málokomu zřejmě minulý rok unikl trend Samba adidas tenisek v retro sportovně-elegantním designu s fotbalovými prvky. A podobné modely budou žhavým módním hitem i letos. K pár změnám od loňska přeci jen došlo. Jestliže sháníte tenisky, se kterými opravdu zazáříte, připravte se na lehkou kontroverzi. Protože ani tento rok se nebude nosit nic, co je prvoplánově líbivého. Dominovat bude semiš v used looku, retro design a další designové prvky s odkazem na rok 2000.

Stejně tak nebude nouze ani o ugly tenisky, jejichž název je všeříkající. Prapodivný módní posun směrem od líbivých tenisek k výraznějším kusům začal před zhruba sedmi lety díky robustním teniskám Balenciaga Triple S. A „ošklivé tenisky“ s hřmotnou podrážkou zaplaví ulice i letos. 

Střídmou cestou

Jaké konkrétní modely by neměly uniknout vaší pozornosti? Začněme rovnou tím nejlepší – Dolce & Gabbana Airmaster sneakers. Masivní podrážka a patchworkový svršek z kůže a síťky zaručují neodolatelnou pohodlnost a designovou výraznost, kterou si zamilují všichni příznivci originálních párů. Nejenže v takových botách zvládnete prochodit svět, ale navíc se z vás díky nim stane módní hvězda. Oproti jiným ugly sneakers působí o něco střídměji, a tak jsou mezi všemi generacemi čím dál více populární.

Tenisky s fotbalovými prvky

Absolutním opakem jsou Wales Bonner x Adidas Suede Sneaker. Tedy tenisky s rovnou podrážkou připomínající obuv hráčů fotbalu. Oblíbí si je nejen všichni milovníci retro designu, ale i praktičnosti, jelikož se dají obout k širokým kalhotám, džínám i šatům. Pouze stačí vsadit na správný styling. 

Černo-žluté tenisky po vzoru seveřanek

Žluto-černé tenisky evokující skandinávský styl. To jsou sneakers Ganni X New Balance RC30. Jen máloco přiláká pozornost k vašim nohám tak, jako tahle barevná kombinace. I když se na první pohled jedná o extravagantní model, stylisté ho doporučují obouvat téměř k čemukoliv. Sluší mu to se saténovou midi sukní, teplákovou soupravou i džíny. 

Robustní tenisky s jarním nádechem

Jakmile adidas a Stella McCartney společně něco vytvoří, vždy je to skvělé! A jinak tomu není ani tentokrát. Robustní tenisky adidas by Stella McCartney Sportswear 2000 si můžete pořídit v jarní kombinaci krémové, šedé a neonově žluté barvy, ale vedle nešlápnete ani s modelem v modro-bílo-hnědé skladbě. 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/54184001760995013/ Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz