Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jaké kousky s příchodem jara definitivně vyřadit z šatníku

Jaké kousky s příchodem jara definitivně vyřadit z šatníku

12.3.2024 - redakce Babinet.cz

Zima pomalu končí, a tak nastává čas na jarní očistu šatníku. Kromě oblečení, které víte, že už nikdy neoblečete, nezapomeňte vyřadit i tyto kousky! Již dávno nejsou trendy a parádu s nimi příliš neuděláte. Jaké to jsou? A čím je případně nahradit? 

In versus out

Módní trendy nejsou od toho, aby všichni chodili oblečení v tom samém. Naopak. Móda by měla pouze inspirovat, aby si každý našel svůj vlastní styl, ve kterém se cítí dobře. Existuje ovšem pár kousků, jichž je opravdu lepší se zbavit. Čekat, že se vrátí do módy, by byla chyba. I když některé trendy se na scénu opětovně vrací, obvykle však ve zcela jiné podobně. Vyřadit byste tentokrát měla až příliš zdobené tenisky, plyšové vesty a vše, co je fake

Oblečení vyřadit z šatníku

foto / Freepik

Už žádný fake 

Nezáleží na tom, o jaký módní kousek se jedná. Pokud máte v šatníku cokoliv od falešných značek, zbavte se toho co nejdříve. Fake oblečení a doplňky působí mnohem laciněji než ty od méně uznávaných brandů. Pokud jsou pro vás značky přeci jen důležité, vydejte se do second handů. Často tam lze ulovit luxusní modely doslova za pár korun. 

Až příliš zdobené tenisky

Dalšími adepty na vyřazení jsou jednoznačně kýčovitě zdobené tenisky. Nejrůznější kamínky a perličky nepůsobí na teniskách elegantně a zbytečně kazí dojem z celého outfitu. Stejně tak letos definitivně odstřihněte tzv. letní kozačky, které se v minulých letech hojně nosily nejen na festivaly. 

Kožené bundy na tělo

Pokud máte doma koženou vypasovanou bundu na tělo, na kterou nedáte dopustit, protože jste ji mohla obléct k džínám i šatům, nadešel nejvyšší čas ji vyměnit za model v oversized střihu. Právě až příliš těsné bundičky z kůže či koženky mají období své největší slávy za sebou a je třeba je nahradit modernější alternativou. 

Výrazné náhrdelníky 

Co dál vyřadit? Výrazné náhrdelníky, často s neonovými kamínky. Právě ty byly ještě před lety k dostání téměř všude a nechyběly ve šperkovnici žádné teenagerky. To samé platí o náhrdelnících s velkými plastovými kameny. Podobných šperků se zbate jednou provždy. 

Plyšové vesty

Skinny jeans, tričko s dlouhým rukávem a delší plyšová vesta. Není to tak dlouho, co podobný outfit milovala většina dívek. Ačkoliv se jednalo o pohodlný a praktický kousek, v němž bylo příjemné teplo, dle názorů módních stylu již plyšové vesty nemají v moderním šatníku místo. A vlastně to platí i o skinny jeans. Ty nahraďte kalhotami s rozšířenými nohavicemi. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.instagram.com/juliasilaj/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz