Babinet.cz  /  Recepty  /  Masa a vnitřnosti  /  Ryby jsou nezbytnou složkou stravy. Připravme si lososa pečeného v soli

Ryby jsou nezbytnou složkou stravy. Připravme si lososa pečeného v soli

11.3.2024 - AndreaP.

Jak všichni víme, ryby patří na náš stůl, jelikož jsou pro zdraví nezbytné. Přesto i nadále velmi mnoho lidí do jídelníčku zařazuje ryby naprosto výjimečně. Je třeba to změnit. Proto si dnes ukážeme velmi jednoduchý recept, příprava zabere minimum času a také upotřebíme velmi málo surovin. A pro své zdraví takto uděláme mnoho.

                                                        (fotografie Freepik)

 

Potřebujeme

  • filet z čerstvého lososa případně celá ryba – losos, mořský vlk…
  • hrubá sůl (na 200 g ryby dáme 500 g soli)
  • rozmarýn

Velkou porci hrubé soli lehce pokropíme vodou, na rybu položíme větvičku rozmarýnu a zasypeme lehce namočenou hrubou solí. Pořádně uplácáme, aby vznikla po pečení celistvá krusta. Rybu dáme do troubz, kterou máme  rozehřátou na 200 stupňů a pečeme cca 20-30 minut.Během pečení musí vzniknout tvrdá krusta.

Po upečení rozlámeme krustu a sůl odstraníme, uvnitř nám zůstane krásně šťavnatá ryba, nádherně provoněná solí a rozmarýnem.

Jako přílohu si můžeme uvařit malé brambůrky ve slupce.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz