Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Nestihnete do jara zhubnout? Jaké oblečení a střihy dokáží opticky zeštíhlit postavu

Nestihnete do jara zhubnout? Jaké oblečení a střihy dokáží opticky zeštíhlit postavu

10.3.2024 - redakce Babinet.cz

Obzvláště teď, v povánočním čase, mnoho žen trápí nějaké to kilo navíc. Pokud tedy i vy přemýšlíte, jak co nejlépe zamaskovat drobné nedokonalosti své postavy, máme pro vás řešení skvělé řešení. 

Každý z nás by si přál vypadat perfektně a mít dokonalou postavu. V některých případech je však cesta k vysněné postavě zdlouhavá a náročná. Než tedy své postavy snů docílíte, naučte se nosit i svá kila navíc. Víte, jaké módní triky vám opticky snadno uberou pár kilo? 

módní triky opticky uberou pár kilo

foto / Pexels

Ještě předtím, než se pustíte do výběru vhodného oblečení, je třeba si dobře uvědomit své nedostatky, ale také i přednosti. Kritickým pohledem zhodnoťte, jaké máte proporce a co jsou vaše slabiny. Pokud totiž budete dobře vědět, jaká místa zakrýt, určitě zjistíte i ta, která stojí za to zvýraznit. Podle svých proporcí a postavy poté volte střihy, materiály i barvy nejen oblečení, ale také spodního prádla.

Dále nikdy nezapomínejte na to, že nikdo není dokonalý. I ta nejkrásnější modelka na svém těle spatřuje jisté nedokonalosti. Snažte se tedy vždy přijmout taková, jaká jste. Neboť sebevědomá žena je krásná žena.

Jaké oblečení dokáže opticky zeštíhlit postavu?

Triků, které dokáží opticky zeštíhlit postavu, je opravdu mnoho. Kromě oblečení můžete navíc postavu opticky zdokonalit také účesem. Pokud máte delší vlasy, zkuste si je vyčesat do vysokého drdolu. Ten postavu nejen opticky prodlouží, ale také ji opticky zeštíhlí.

Volte správné barvy

To, že černá zeštíhluje, je všeobecně známý fakt. Jenže začít se oblékat do této barvy od hlavy až k patě po celý rok rozhodně nemusí být řešení. Možná tak sice budete opticky vypadat štíhlejší, ale bude na vás smutný pohled. 

Důležitější je umět barvy chytře kombinovat. Černá nebo tmavá nejlépe zeštíhlují, pokud jsou v kontrastu se světlou barvou. Světlejší tóny si oblečte spíše na část těla, na kterou chcete přilákat pozornost. Naopak tmavší tóny volte pro problematičtější partie, od kterých chcete pozornost odpoutat. 

Prodlužte si nohy

Jednou z dalších fint, jak díky správnému střihu vypadat lépe, je nosit kalhoty s vysokým pasem. Díky větší délce nohavic totiž dojde k optickému prodloužení nohou, zvýrazní a zeštíhlí se pas a stáhne bříško. Navíc jsou kalhoty s vysokým pasem mezi současnými trendy. 

Pokud se například potýkáte se širšími boky, zadečkem nebo stehny, neměly by ve vašem šatníku chybět šaty áčkového střihu

Co se týká sukní, každý, kdo se v oboru pohybuje, ví, že správně zvolený střih dokáže s postavou zázraky. Dvojnásob to platí u takzvané pouzdrové sukně, která dokáže opticky prodloužit spodní část těla, zeštíhlit a zvýraznit nohy. Jelikož se tyto sukně většinou vyrábějí v délce po kolena, působí velmi elegantně. Největší výhodou pouzdrové sukně je, že je v ní smyslně vypadá prakticky jakýkoliv typ postavy.

Na jaké materiály si dávat pozor?

Při optickém zeštíhlování hrají důležitou roli také materiály. Vedle nesáhnete v případě bavlny, saténu, kašmíru, hedvábí či krajky. Jde vesměs o jemné materiály, které v kombinaci se splývavými střihy dokáží divy. 

Naopak byste se měla vyhnout například sametu, který opticky přidává na objemu

Co se týká střihů, zapomeňte na balonové rukávy, volánky nebo vlnkový lem kolem paží. Jestliže vás trápí silnější ruce, zkuste se vyvarovat rukávům ohraničených gumičkou.

 

napsala Dana Klementová

zdroj: redakce, https://styl.instory.cz/1392-chcete-pusobit-na-okoli-stihlejsim-dojmem-naucte-se-modni-figle.html

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz