Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Módu v roce 2024 ovládnou mašle: Jak a s čím je nosit

Módu v roce 2024 ovládnou mašle: Jak a s čím je nosit

8.3.2024 - redakce Babinet.cz

Smyslný detail, který dodá šmrnc každému outfitu. Takové jsou mašle. A jak nám v posledních měsících ukázala nejedna módní přehlídka, právě mašle všeho druhu i všech velikostí budou tento rok oblíbeným módním doplněk, který lze nosit kdekoliv a jakkoliv. Klasika letos ustupuje inovaci a spíš než mašle do vlasů budou populární okázalé mašle zdobící šaty, boty i doplňky. Objevte nové způsoby, jak je nosit.

Mašle v roce 2024

Nezáleží na tom, zda jsou malé, velké, minimalistické, zdobené nebo třeba mírně extravagantní. Mašle jsou nyní k vidění zcela všude a letošek jim bude patřit ve všech směrech módy. Kromě klasického uvázání mašle do vlasů můžete tento jemný kousek stuhy využít jako ozdobu na rukojeť vaší kabelky, zavázat ji okolo kotníků a následně obout elegantní lodičky, uvázat ji okolo krku nebo jím nahradit pásek. 

móda 2024 mašle

foto / Freepik

Jedná se o trend plný ženskosti a hravosti, který omladí každý outfit a dodá mu romantický nádech. 

Mašle jako silueta celého oděvu

Ačkoliv by mohlo stačit uvázat mašli do vlasů, jako tomu bylo dříve, zkuste dát tentokrát přednost masivním mašlím, které tvoří siluetu celého samotného oděvu. Jednoduše oblečte top tvořený jednou velkou mašlí. Podobný kousek následně stačí doplnit jednoduchými kalhotami, lodičkami a originální outfit pro výjimečné okamžiky máte hotový. 

Další trendem, který se podle předpovědi stane hitem 2024, je tzv. „skládání mašliček“, tedy hromadění více stuh. Podle odborníků budou mašle dominantou naprosto všude, od oblečení a doplňků až po obuv a šperky. Mileniálové a generace Z budou zdobit své oblečení, boty, vlasy i šperky tímto velmi jemným detailem celý rok. A zřejmě ví proč. 

Mašle z dílny módních gigantů

Například v kolekci Chanel se letos mašle objevily prakticky všude. Na čelenkách, botách, páskách u sukní nebo například jako zapínání na svetrech. Alexander McQueen přichází s černým dámským sakem zdobeným obří mašlí, Jimmy Choo světu představil sladce růžové sandálky na vysokém podpatku doplněné růžovými mašličkami a pozadu rozhodně nezůstává ani značka Loewe, která se rozhodla vsadit na něžné sametové střevíčky s mašlí na špičce.

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.countryandtownhouse.com/style/fashion/bows-trend/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz