Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak ideálně vybrat sluneční brýle podle tvaru vašeho obličeje

Jak ideálně vybrat sluneční brýle podle tvaru vašeho obličeje

1.3.2024 - redakce Babinet.cz

Stylový doplněk k oblečení? Ochrana před sluncem? Vsaďte na sluneční brýle. Právě díky brýlím můžete totiž perfektně doladit jakýkoliv outfit.

Aby vám však brýle skutečně slušely, je třeba zvolit ten správný tvar, který bude vašemu obličeji nejvíce lichotit. 

 fotografie: Adobe Stock

Kulatý tvar obličeje

Máte kulatý obličej a hledáte ty správné sluneční brýle? Pak právě hranatý styl obrouček je přesně pro vás! Ostřejší hrany dodají rysy vašemu obličeji a opticky vám ho zeštíhlí. Zvolit můžete například sluneční brýle ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Vyhnout byste se naopak měli malým kulatým nebo oválným tvarům brýlí, jelikož ty budou váš obličej naopak více zakulacovat.

Hranatý tvar obličeje

K hranatému tvaru obličeje se nejvíce hodí kulaté a oválné sluneční brýle. Tento styl brýlí dokonale vyváží ostré tvary vašeho obličeje a bude vám skutečně slušet. Zvolit můžete i barevné a ozdobné obroučky, díky kterým na vás sluneční brýle skvěle vyniknou. 

Oválný tvar obličeje

Majitelé oválného obličeje se mohou radovat, neboť právě na nich vypadá prakticky každý tvar slunečních brýlí úžasně! 

Díky univerzálnímu tvaru obličeje můžete zvolit jakékoliv brýle, které vám padnou do oka. Počínaje od geometrických tvarů brýlí až po takzvané lenonky či kočičí brýle

Srdcovitý tvar obličeje

Srdcovitý tvar obličeje, někdy také trojúhelníkový tvar, se řadí mezi nejkrásnější tvar. Nejlépe se k němu hodí decentní sluneční brýle, které mají jemné obruby bez výraznějšího zdobení. Zvolit můžete klasické pilotky nebo sluneční brýle ve tvaru motýla.

 

napsala Dana Klementová

zdroj:

https://www.evo.com/guides/how-to-find-sunglasses-style-fit-face-shape

https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/slunecni-bryle-vybirejte-podle-tvaru-obliceje-40036073

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz