Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Tenisky k šatům i džínám. Jaké nosit a kdy se jim raději vyhnout

Tenisky k šatům i džínám. Jaké nosit a kdy se jim raději vyhnout

29.2.2024 - redakce Babinet.cz

Již dávno neplatí, že tenisky jsou výhradně sportovní obuv, a nelze si je tak vzít například k šatům či sukním. Jaké tenisky a kdy tedy ideálně nosit?

Nejsou tenisky jako tenisky

I když se tenisky v poslední době staly skutečně hodně oblíbené, rozhodně to ovšem neznamená, že si například můžete dovolit vzít běžecké tenisky k elegantním šatům. Protože právě i nošení tenisek má svá pravidla. 

Pro každodenní nošení dávejte přednost neutrálnějším teniskám, které nejsou primárně určené na sport, ale naopak právě na běžné nošení. 

jak nosit tenisky k šatům i džínám

fotografie: Pexels, https://captaincreps.com

Tenisky k šatům i džínám

Stále se najde mnoho odpůrců, kteří tvrdí, že k dámským šatům se hodí výhradně společenská obuv. Ovšem právě kombinace sportovnějším a elegantnějších kousků jsou čím dál více trendy

Je pochopitelné, že si k luxusním midi šatům nelze vzít zářivé sportovní tenisky, ale pokud sáhnete po vhodném typu této obuvi, rozhodně se není čeho obávat. 

Pokud tedy hledáte tenisky, které lze vynést k džínám i šatům, dávejte přednost spíše méně výrazným, jednobarevným teniskám bez zbytečných potisků. K šatům a sukni jsou pak obzvláště vhodné bílé tenisky s rovnou podrážkou

Kdy se teniskám raději vyhnout?

I když se na nošení tenisek nahlíží čím dál více benevolentněji, stále jsou situace, pro které nejsou tenisky příliš vhodné. Pokud se například chystáte na pracovní pohovor na prestižní pozici, večeři v zámecké restauraci či představení v opeře, vyměňte raději tenisky za formálnější obuv. 

Ovšem naopak, pokud se například jdete ucházet o místo v reklamce, chystáte se na drink s kamarádkou, či jdete na představení do menšího divadla, neváhejte po vhodných teniskách sáhnout.

napsala Dana Klementová

zdroj: https://forbes.cz/teniskova-etiketa-jak-a-kam-je-nosit-abyste-neudelali-modni-faux-pas/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz