Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak opticky zmenšit široké boky? Vsaďte na boty na podpatku a zvýrazněte horní část těla

Jak opticky zmenšit široké boky? Vsaďte na boty na podpatku a zvýrazněte horní část těla

22.2.2024 - redakce Babinet.cz

Dámy, zajímá vás, jak zakrýt větší boky? Je to jednoduché, stačí vsadit na pár triků, díky kterým budou vaše boky vypadat opticky o poznání menší. 

Zvolte tmavé barvy

K zakrytí širokých boků volte tmavé barvy. Vsaďte na kalhoty či sukni v tmavé barvě, jako je černá, tmavě šedá nebo třeba tmavě modrá. Pokud chcete dosáhnout ještě většího optického zeštíhlení boků, dejte přednost světlejšímu vršku, díky kterému přesunete pozornost k vrchním partiím vašeho těla.

Jak opticky zmenšit široké boky

foto / Freepik

Zvýrazněte vrchní partie

Pokud máte postavu přesýpacích hodin a trápí vás široké boky, nebo naopak chcete opticky této postavy docílit, měli byste zvýraznit trup a ramena. Správnou volbou můžete být výrazný náhrdelník, šátek světlejší barvy nebo košili či tričko s výstřihem do V. V případě úzkých ramen doporučujeme zkusit malé ramenní vycpávky.

Vyzkoušejte kalhoty se širokými nohavicemi

Jestliže chcete opticky zakrýt boky, raději se vyhýbejte volným šatům a topům a vyzkoušejte široké kalhoty. Ideální volbou jsou pak kalhoty se širokými nohavicemi tmavé barvy se světlejším topem, díky kterému vytvoříte iluzi menších boků.

Zvolte vysoký pas 

Ano, pokud zvolíte oblečení s vysokým pasem, nebo výrazný pásek, vaše nohy budou vypadat delší a vaše boky se opticky zmenší.

Noste správné boty

Výběr správných bot může výrazně změnit tvar vaší postavy. Pokud zvolíte nízké boty, zvýrazníte tak vaše boky. V případě bot na vysokém podpatku či klínku opticky prodloužíte vaše nohy, a snadno tak vytvoříte iluzi menších boků. Vhodné je také zvolit boty do špičky, díky kterým budou vaše nohy vypadat delší a boky menší.

 

napsala Dana Klementová

zdroj: https://www.herworld.com/fashion/how-to-make-my-hips-look-slimmer-and-smaller/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz