Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Černé legíny jako must have letošního roku: Jak a s čím je nosit do práce

Černé legíny jako must have letošního roku: Jak a s čím je nosit do práce

21.2.2024 - redakce Babinet.cz

Koho by napadlo, že se černé legíny stanou nejžhavějším módním trendem. Zatímco dříve se jednalo o spíše sportovní kousek, v roce 2024 je ženy budou oblékat i do společnosti a do práce. Jak a s čím je v tomto případě nosit, abyste docílíte požadovaného, elegantně-neformálního, výsledku?

Klasické černé legíny pro rok 2024

Aktuálně se černé legíny s vyšším pasem řadí mezi nejoblíbenější módní kousek. I když před několika lety byly v kurzu především kožené a koženkové legíny, tentokrát se na scénu vrací klasická černá varianta ze strečové bavlny. Nouze ale nebude ani o lesklé varianty.

Černé legíny jako must have

ilustrační foto / Freepik

Ač jsou legíny stále považovány za lehce kontroverzní kousek, v případě správného stylingu s nimi můžete přejít z tělocvičny rovnou do kanceláře a následně na večeři. Základ v podobě černých legín přitom zůstane pořád stejný. Pouze k němu pokaždé zvolte jiný vršek. 

Černé legíny patří pro jaro/léto 2024 jsou oblíbené hlavně pro jejich praktičnost a nekonečné možnosti, jak a s čím je kombinovat

Legíny oblečte s kabátem i sakem

Klasické legíny přináší nespočet módních kombinací a stylingů. S jediným kouskem dokážete vytvořit řadu outfitů v elegantním i basic stylu. 

V tomto období je doporučujeme oblékat společně s vlněným kabátem a vysokými kozačkami. Chybu ale neuděláte ani s mikinou a puffer bundou. Jakmile vysvitnou první jarní paprsky, trendy černé legíny noste v kombinaci se saky s výraznými rameny. Právě zapojení sportovně vnímaného oblečení, jako jsou legíny, do každodenního byznys šatníku, bude tento rok víc než populární. Černé legíny jsou skvělým fashion doplňkem pro vytvoření sofistikované pracovní uniformy. Sluší jim to s lodičkami, silonkovými ponožkami, košilí, minišaty i výrazným topem. Vždy však na závěr použijte sako. Klidně i kožené nebo extra oversized. 

Tenisky tentokrát nechte doma

Důležité je vsadit na správnou obuv. Zatímco pro volnočasové aktivity většina volí dvojici sportovních legín a tenisek, v tomto případě nechte pohodlné sneakers doma. Pro business chvíle a do společnosti je nejlepší vzít k legínám kozačky na podpatku minimálně do půlky lýtek s výraznou ostrou špičkou nebo lodičky na vysokém podpatku

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://cz.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=leggings%20formal%20outfit&eq=Leggings%20formal&etslf=8062 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz