Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Červená, mentolová a Peach Fuzz: Módní odstíny, které budou dominovat letošnímu jaru

Červená, mentolová a Peach Fuzz: Módní odstíny, které budou dominovat letošnímu jaru

18.2.2024 - redakce Babinet.cz

Víme, jaké barvy se budou nosit během letošního jara. Módní designéři tentokrát spíš než na výstřednosti vsadili na osvědčenou klasiku. Kromě barev, které představují základ dámského šatníku, mysleli i na romantické odstíny a smyslné tóny. S jakými barvami letos vedle určitě nešlápnete?

Peach Fuzz

Zřejmě nikoho nepřekvapí, že jedním z nejžhavějších trendů bude Peach Fuzz neboli odstín broskvového chmýří, který byl společností Pantone vyhlášen barvou roku 2024. Zatímco roku 2023 dominovala karmínově růžová, tentokrát bude mít přednost něžná broskvová. Pro jarní měsíce, kdy se začínají objevovat první hřejivé sluneční paprsky, je doslova jako stvořená.

móda Peach Fuz

ilustrační foro / Freepik

Chladivá mentolová

Letošní jaro obecně přeje pastelovým odstínům. Mimo barvy Peach Fuzz se dále můžete těšit na mentolové odstíny

Chladivá mentolová vypadá skvěle v kombinaci se slip dress s krajkovými průhledy i v jiných transparentních obdobách. Mimo jiné se bude jednat o oblíbený trend v rámci svatební sezony. Mentolová vypadá skvěle nejen samostatně, ale i v kombinaci se zmiňovaným Peach Fuzz odstínem.

Královsky modrá

Modrá se letos bude nosit víc než kdy dřív. A to hned v několika variacích. Tou první je oslnivá královská modrá. Opomenout nesmíme ani bledě modrý odstín, tzv. baby blue. Královsky modré to nejlépe sluší v podobě jarních maxi šatů, tvídového saka a kalhotového kostýmu.

Červená a šedá

Červená se na scéně poslední dobou drží opravdu dlouho. Nosila se během podzimu, zimy a chybět nebude ani na jaře. Kromě klasických červených modelů, jako jsou šaty nebo svetry, budou populární červené nenápadné detaily. To samé platí o šedé. I ta se v rámci žebříčku oblíbenosti stále drží na předních příčkách. V kombinaci s červenou vypadá doslova skvostně. 

White is the new black

Nejsou hravé barvy pro vás to pravé a raději byste sáhla po odstínu, který evokuje čistotu a nevinnost? Pak vás jistě potěší, že dalším trendem jara 2024 jsou all-white outfity! Nebojte se klasických bílých kousků ani bílých doplňků. Bílá působí v rámci módy elegantně a luxusně. Aneb jedná se o ideální způsob, jak podtrhnout ženskost i bez vášnivé rudé či smyslné černé. 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.whowhatwear.com/fashion-colour-trends-2024 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz