Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Přichází astrologické znamení Ryb. Jaké má toto znamení přednosti a slabiny

Přichází astrologické znamení Ryb. Jaké má toto znamení přednosti a slabiny

16.2.2024 - redakce Babinet.cz

Zanedlouho vstoupíme do znamení Ryb, dvanáctého a posledního znamení zvěrokruhu. Podle dávné tradice vládl Rybám Jupiter, ale později byl nahrazen vhodnějším Neptunem. Tato planeta však byla až do roku 1846 známa jen několika vyvoleným.

Ryby jsou symbolem duše, jež bojuje v těle. Podle řecké mytologie, která má však kořeny v mytologii egyptské, si jednou hrála krásná Afrodíté s Erótem na břehu Eufratu. Tam je překvapil Týfón - a jak před ním utíkali, změnili se v ryby.

znamení Ryb přednosti

foto / Freepik

Znamení Ryb ovládá celou jihovýchodní Asii, vládne také saharské poušti a též větší části Afriky, kromě Egypta a Berberského pobřeží. Ryby ovládají rovněž i Portugalsko, Normandii, španělskou Galicii a města, jako například Alexandrii, Ohio nebo Clevland.

Slunce, spojené v Rybách s Jupiterem nebo Neptunem, slibuje slávu, bohatství a štěstí. Slunce totiž rozvíjí všechny jemné, ale dřímající vlastnosti Ryb - a prostřednictvím jeho mocného vlivu je může spolehlivost, kterou Ryby mají, dovést k velkým poctám. To je jedna z nejlepších kombinací. Také Luna s Jupiterem přirozeně rezonuje a její lunární vliv zvyšuje přizpůsobivost. Jinak však může oslabovat.

V povoláních mají Ryby sklony přidávat se k velkým organizacím, které dokážou ocenit jejich výkonnost a poctivost. V pracovním kolektivu si rozumí s Beranem, Vodnářem a Pannou. Také Kozoroh je dobrým kolegou v podnicích, kde se každý věnuje své odbornosti. Mezi Rybami je mnoho úspěšných inženýrů, úředníků a vědců. Ryby také zajímají historická témata a příroda.

Tito lidé bývají velice plaší a mívají, zejména pak v mladém věku, nepřekonatelné zábrany ve styku s lidmi a dokonce i se stejně starými dětmi. Bývá pro ně problém jít na nákup, zeptat se neznámých lidí na cestu či zařídit něco na úřadě, i kdyby se jednalo kupříkladu jen o návštěvu pošty.

Lidé narození v tomto znamení by vůbec neměli pít alkohol, i když právě oni mají velmi rádi dobrá vína a jídla. Muž ve znamení Ryb působí spíše pasivním dojmem, ale umí využít vhodné příležitosti, aby projevil své schopnosti a zajistil si úspěch. Má citlivou duši, avšak přitom je velmi ambiciózní. Žena ve znamení Ryb působí jemně a velmi žensky, ale první dojem poněkud klame. Je to totiž silná osobnost, která ví, co chce! Ráda se obětuje pro druhé, ale jen do té doby, než přeteče pohár trpělivosti.

Jako životní partner je pro Ryby vhodný Rak, Panna nebo Štír. Mezi dvěma Rybami bývá vztah často sice harmonický, avšak navzájem v sobě neprobouzí průbojnější vlastnosti. Vhodný není vztah s Váhami, které mají velké sklony soudit a zvažovat různé nedostatky.

Barvou Ryb je třpytivá běloba. Milují však světle modrou a zelenou, která jim také sluší a spojuje je s jejich podvědomím. Pokud potřebují načerpat energii, měli by se obklopit oranžovou nebo zářivě červenou. Kdykoli je to možné, měli by se tito lidé vyhnout černé barvě.   

Nejvhodnějším kamenem pro toto znamení je ametyst, který u Ryb zklidňuje hněv, strach, zběsilost a negativní vlastnosti. Naopak v nich posiluje lásku, dobrotu a moudrost. Dalšími kameny jsou například achát, opál, citrín, fluorit, jadeit nebo granát.

Vhodné vůně pro Ryby jsou svěží květinovo-ovocné vůně a také vůně cedru nebo mandarinky.

Kovem Ryb je cín, dnem čtvrtek a číslem sedmička. Tarotovou kartou je Měsíc. Vhodnými místy k žití jsou Srí Lanka, Malta, Francie – Normandie, Kanada, Portugalsko, Španělsko - Compostella, Izrael - Jeruzalém, Bora Bora a všeobecně místa blízko moře.

Mezi slavné Ryby patří například herečka Elizabeth Taylorová, kytarista George Harrison, prezident USA George Washington či zpěvák Johny Cash. Z našich osobností jmenujme například Bedřicha Smetanu, T. G. Masaryka nebo Ivana Lendla.

 

napsal Petr Matura

Zdroje: Griffon: Astrologie, najdise.cz, horoskopy-online.cz, Jančo a kol.: Sny, karty, horoskopy aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz