Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Nejhorší módní zlozvyky, kterým dejte letos definitivně sbohem

Nejhorší módní zlozvyky, kterým dejte letos definitivně sbohem

13.2.2024 - redakce Babinet.cz

Nový rok vždy představuje tu nejlepší příležitost pro nové začátky a velké změny. A i když už je půlka února, stále ještě není pozdě se vzdát módních, zejména tedy nakupovacích, zlozvyků, které zná zřejmě každá žena. Aneb dejte sbohem zběsilému nakupování nepotřebného oblečení a slepému následování módních trendů. 

Nenásledujte všechny módní trendy

Ačkoliv vás pravidelně informujeme o tom, co je aktuálně v módním světě trendy, neznamená to, že je potřeba všechny tyto fashion novinky slepě následovat za každou cenu. Naopak. Módní hity jsou zde proto, aby inspirovaly. Pokud vám nejlépe sedí sportovní styl a v módě jsou zrovna prudce elegantní barety, určitě kvůli tomu musíte změnit celý svůj šatník. Taková cesta by nikam nevedla. Neustále byste jen kupovala nové a nové kousky a nikdy byste nebyla se svým stylem spokojená. Trendy, které vidíte na sociálních sítích i kdekoliv jinde, využívejte jako příjemnou inspiraci, jak svůj šatník nebo ozvláštnit. Vždy si ale dobře uvědomte, který z aktuálních trendů skutečně souzní s vaším vkusem a preferencemi. Móda není o tom se celá obléct do všech fashion trendů, ale naopak o umění pojmout tyto trendy po svém tak, abyste se v nich cítila sebevědomě a svá.

foto / Freepik

Konec unáhleným a nesmyslným nákupům 

S prvním zmíněným zlozvykem velice úzce souvisí impulzivní a horlivé nakupování. Která žena by to neznala. Ráno se vzbudíte, máte pocit, že nemáte nic na sebe, zatímco všichni okolo chodí perfektně oblečení. Takže hned po práci běžíte do obchodu a zoufale se snažíte koupit cokoliv, co vám bude slušet a sedět. Nebo v horším případě sednete k módním e-shopům a začnete objednávat objemné zásilky plné oblečení, které nejenže vám většinou nesedí, ale navíc ho mnohdy ani nestačíte vrátit, a tak zůstane vespod vaší skříně navždy.

Věděla jste, že než se rozhodnete si nějaký nový kousek koupit, měla byste si ideálně dát alespoň týden na rozmyšlenou? Během té doby popřemýšlejte o možnosti kombinování daného modelu s tím, co již máte v šatníku. Uvědomte si, kam budete nové oblečení nosit, a hlavně si odpovězte na otázku, zda tento kousek opravdu potřebujete. Snadno tak předejdete zbytečnému utrácení za oblečení, které si na sebe nikdy nevezmete.

O oblečení se řádně starejte

Ať už si pořídíte nové modely, nebo naopak nejraději nosíte kousky, které jste si pořídila již před časem, vždy je třeba se o oblečení řádně starat. Impregnace, prací sáčky na jemné a spodní prádlo, odžmolkovače, odchlupovače a další podobní pomocníci by měli být součástí každé domácnosti. Jen tak si zajistíte, že vaše oblečení bude i po několika sezonách vypadat stále jako nové. Aneb není nic horšího než žmolky na luxusním svetru a ošoupané spodní prádlo. Dejte si proto letos za cíl, že svému oblečení dopřejete dostatek péče, který si opravdu zaslouží. 

napsala Dana Klemnetová

Zdroj: https://www.projectcece.com/blog/598/how-to-break-fast-fashion-habits/ 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz