Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Stravování podle znamení: Raci ctí tradice, Střelci milují různorodost

Stravování podle znamení: Raci ctí tradice, Střelci milují různorodost

5.2.2024 - redakce Babinet.cz

Každý z nás v sobě má unikátní spojení osobnosti, preferencí a životního stylu.  A přesně tyto aspekty si dnes společně rozebereme v souvislosti s hvězdami. Budeme tak prozkoumávat, jaké pokrmy a kombinace ingrediencí oslovují právě vaše chuťové buňky v závislosti na postavení hvězd. Pojďme se společně podívat na to, zda zrovna vaše znamení patří k milovníkům tradic, nebo zda jste v jídle spíše dobrodružným experimentátorem.

foto / Freepik

Berani

Pro energického Berana je stravování dobrodružstvím plným chutí a pikantních zážitků. Tito jedinci mají rádi výzvy, což se odráží i v jejich jídelníčku. Pikantní omáčky, exotická kuchyně a neznámé chutě jsou pro ně velmi přitažlivé. Berani holdují takovým experimentům na talíři, které odrážejí jejich odvahu a nezávislost.

Býci

Býci se pohybují mezi chutí a kvalitou, a to se zrcadlí i v jejich stravování. Pro osoby v Býku je důležité, aby na talíři byly čerstvé, sezónní suroviny a hlavně také kvalitní maso. Jsou známí pro svou lásku ke gastronomii a návštěvy vyhlášených restaurací, kde se odehrávají kulinářská mistrovství, jim rozhodně nejsou cizí.

Blíženci

Blíženci milují pestrost a změnu. To jsou koneckonců jejich charakteristické rysy a ani v souvislosti se stravováním tomu není jinak. Inspirují se nejrůznějšími saláty, exotickými pokrmy a nebojí se vyhrát si s novými chutěmi. Jsou otevření novým zážitkům, což z nich dělá skvělé společníky při kulturních akcích, kde jídlo hraje prim.

Raci

Raci mají stravování spojeno především s pohodlím domova, klidnou atmosférou, přátelskými úsměvy a rodinnou tradicí. Tradiční recepty a teplé hlavní chody, které dobře znají z dětství, jim dodávají pocit absolutného bezpečí. Jsou to jedinci, kteří ocení nenáročná, ale zároveň lahodná jídla, připravovaná s láskou a péčí.

Lvi

Lev zbožňuje a vyhledává pozornost, což se projevuje i v oblasti jeho stravování. Vytříbená chuť, neobvyklé recepty a suroviny, i vizuálně lákavá stránka pokrmu. To vše je pro Lvy neobyčejně důležité. Barevné, luxusní, ba přímo královské jídelní záležitosti a výrazné dezerty jsou u nich téměř na denním pořádku.

Panny

Panna klade důraz na kvalitu a zdravý přístup k jídlu. Na jejich talíři často najdete čerstvé bio suroviny a stravu bohatou na vitamíny a minerály. Jsou známé svou pečlivostí a přísným přístupem k výběru potravin. V kuchyni Panny panuje pořádek a preciznost. Každý pokrm je pečlivě promyšlen a optimálně nutričně vyvážen.

Váhy

Pro Váhy je na talíři důležitá estetika a čerstvost. Jejich jídelníček bývá vyvážený a obsahuje pestrou škálu chutí. Při stravování si zakládají na rovnováze a hezkém servírování, což Vahám přináší radost a spokojenost. Váhy nikdy nejí ve spěchu a stresu. Jídlo si umí vychutnat a pravděpodobně i proto většinou mívají skvělou váhu.

Štíři

Jde-li o kulinářský svět, pak jsou Štíři znamením, které je jedno z nejvášnivějších objevovatelů nových chutí. Jejich chuťové buňky touží po pikantních a kořeněných jídlech, ale dokážou si užít také jemnost. Milují experimentování s exotickým kořením a libují si především v omáčkách, které se totálně liší například od naší svíčkové.

Střelci

Střelci mají rádi různorodost a odvaha v jídle jim rovněž neschází. Střelci umí náležitě ocenit kuchyně z celého světa a milují nezvyklá jídla. Nezaskočíte je tak ani neobvyklými sladkými pokrmy. V kuchyni Střelce naleznete vzrušující kombinace chutí, které reflektují jejich vášeň pro objevování nových kulinářských hranic.

Kozorozi

Kozorozi se spokojí s tradičními a konzervativními pokrmy. Na jejich talíři najdete kvalitní maso, kořeněné směsi, ale i luštěniny té nejjednodušší úpravy. Kozorozi jsou spíše kulinářští konzervativci s vysokými standardy. Při stravování tak dávají přednost klasickým rychlým receptům a osvědčeným metodám vaření.

Vodnáři

Vodnáři nemají v oblibě jídelní konvence a milují inovativní přístup k jídlu. Jsou otevření experimentům s novými chutěmi i přísadami. Například vegetariánská strava a netradiční kombinace chutí jsou pro ně přitažlivé. Vodnáři jsou kulinářští vizionáři, kteří si rádi hrají s chutěmi, vůněmi, kombinacemi i hranicemi.

Ryby

Pro Ryby je jídlo spojené s emocemi a intuicí. Mají rády lahodné, ne příliš výrazné a jemnější chutě. Rybí speciality a delikátní dezerty jsou na jejich talíři častým hostem. Kuchyně Ryb je v podstatě jako umělecký ateliér plný něhy a kreativity. Jedinci v Rybách jsou mistry v přípravě pokrmů, které oslovují srdce i chuťové pohárky.

 

napsala Bára Klímová

 

zdroje:

horoskopy.cz

https://www.bonappetit.com/occasion/food-horoscopes

https://www.horoscope.com/us/horoscopes/food/index-horoscope-food-weekly.aspx

https://www.wellandgood.com/how-eat-zodiac-sign/

https://www.refinery29.com/en-us/zodiac-signs-as-food-horoscope

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz