Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Hlavní trendy v manikúře pro rok 2024: Přirozenost, lesk na rty a citrusové odstíny

Hlavní trendy v manikúře pro rok 2024: Přirozenost, lesk na rty a citrusové odstíny

2.2.2024 - redakce Babinet.cz

Okázalou manikúru předchozích let letos vystřídá přirozenost a jemnost. Důvod je zřejmý, umělých nehtů a zdobnosti již bylo dost. V době, kdy všichni čím dál více tíhnou k minimalismu, nejsou super umělé a dlouhé nehty nic žádaného. Nebojte, nuda to ale rozhodně nebude. Kromě krátkých a ultra lesklých nehtů se můžete těšit na citrusové odstíny nebo 3D efekty tvořené pomocí čirého gelu.

Krátké, přirozené, hranaté nehty

Mnoho žen, které ještě před několika sezonami nedaly dopustit na extra dlouhé drápky, požadují krátké, hranaté nehty působící přirozeně a tzv. čistě. Po letech prodlužování nastává čas nechat vyniknout přirozený tvar i délku nehtů. Volba krátkých délek a světlých odstínů bude letos hitem číslo jedna. Aby vaše nehty vypadaly stále hezky a upraveně, nezapomínejte používat oleje na kůžičku. Zejména během chladnějších měsíců se jedná o nutnost pro zdravě vypadající nehty.

foto / Freepik

Kovové a 3D nehty

Móda se právem řadí k jednomu z nejlepších způsobů sebevyjádření. Zatímco jedním z největších trendů bude přirozená manikúra, nouze rozhodně nebude ani o 3D a kovové nehty, které přirozeně rozhodně nevypadají. Na své si tak letos přijdou milovnice minimalismu i mírné extravagance. 

V roce 2024 zkuste dát šanci metalické manikúře s futuristickou září i 3D designu. Spíše než kamínky a jiné ozdoby budou tentokrát v kurzu 3D návrhy vytvořené pomocí čirého gelu. Nepokoušejte se však o tento trend doma, jelikož vyžaduje specifické druhy gelu. Manikérka si s tím poradí mnohem snadněji. 

Nehty à la lesk na rty

Ve spojení s prvním zmíněným trendem, který se snaží dosáhnout co největší přirozenosti, zde máme další novinku, jež si zaslouží vaši pozornost. A tedy nehty „s leskem na rty“. Tyto extra přirozené a super lesklé nehty s minimálními detaily si oblíbí zejména ženy, které touží po dokonale upravených rukou, ale výrazné barvy ani vzory pro ně nejsou tím pravým. Podobná manikúra působí rafinovaně, žensky a hodí se pro všechny módní styly.

Mandarinkově oranžové nebo džínové modré nehty

Rok 2024 je podle řady specialistů ideální pro neobvyklé barvy. Skvělou volbou je v tomto směru mandarinkově oranžový odstín. Chybu ale neuděláte ani s jakýmkoliv jiným odstínem šťavnatých citrusů. Žlutá i oranžová vyzařují štěstí a rozzáří jakýkoliv den.

Nejsou tyto slunné odstíny nic pro vás? Pak vaším fav odstínem bude džínová modrá. Stejně jako vaše oblíbené džíny jsou i džínové nehty neuvěřitelně přizpůsobivé a v závislosti na vašich preferencích se mohou pohybovat od jemných, sepraných modrých až po hluboké, bohaté indigo.

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.voguescandinavia.com/articles/nail-trends-2024

https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/g46202827/nail-trends-2024/ Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz