Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Hlavní svatební trendy, které by v roce 2024 měla znát každá nevěsta: Jaké to jsou

Hlavní svatební trendy, které by v roce 2024 měla znát každá nevěsta: Jaké to jsou

17.1.2024 - redakce Babinet.cz

Svatba bezpochyby patří k nejkrásnějším událostem v životě. Její plánování však může představovat poměrně náročný proces. Pokud i vás letos čeká tato výjimečná chvíle, podívejte se, jaké hlavní svatební trendy by v roce 2024 měla znát každá nevěsta. 

ilustrační foto / Freepik

Kratší svatební šaty

Zatímco dosud volily nevěsty krátké šaty maximálně na svatební party, a to i tak jen výjimečně, letos budou kratší délky svatebních šatů to pravé i pro samotný svatební obřad. Zejména pak v horkém létě se jedná o skvělou variantu. Obléct můžete krátké šaty do půli stehen nebo třeba v midi délce. Tento trend bude mít velký dopad také na výběr svatebních bot. Zatímco v klasických dlouhých svatebních šatech na zem mnohdy nejsou boty vidět, tentokrát z nich můžete učinit přednost celého svatebního looku. Jestliže zvolíte kratší svatební šaty, i kdyby s délkou jen ke kotníkům, výběr lodiček nebo sandálů rozhodně nepodceňujte. 

Vypasované šaty a korzety

Nejsou obří tylové sukně nic pro vás? Skvělé! Jednoduché siluety z 90. let budou totiž během svatební sezony 2024 chic víc než kdy dřív. Nosit se také budou vypasované modely podtrhující ženskou siluetu. Stejně tak nesmíme opomenout korzetové šaty jakožto klasickou volbu pro nevěsty. Ovšem pozor, řeč je hlavně o jedinečných, detailně propracovaných a nevšedních korzetech, které lze považovat za doslova umělecké dílo. 

Jednoduché svatební kytice

Časy, kdy nevěsty zdobily okázalé převislé svatební kytice, jsou již dávno pryč. Nejen módní průmysl totiž čím dál více tíhne k minimalismu. A jinak tomu není ani v případě svatební květinové dekorace. Hlavním letošním trendem jsou tedy minimalistické svatební kytice, ideálně tvořeny pouze jedním druhem sezónních květin. Co takhle kytice z pivoněk, tulipánů, růží nebo lilií? Dlouhodobě populární tzv. nevěstin závoj zkuste letos vynechat. 

Několikadenní svatební oslavy

Zatímco v některých zemích je to zcela běžné, u nás se jedná spíše o výjimky. Několikadenní svatební oslavy jsou něco, na co si budete muset teprve zvyknout. Čím dál více párů však touží po tří nebo čtyřdenní svatební oslavě. Zejména pak tehdy, pokud plánují svatbu v zahraniční. I když vás taková svatba bude stát mnohem více plánování a zřejmě i financí, jednou za život to za to přece stojí! 

Netradiční tabule

Svatební tabuli rozhodně nemusí zdobit pouze několik váz s květinami. Naopak. Zkuste to trochu jinak. Co takhle na stůl jako dekoraci použít citrusy a celou svatbu pojmout v lehce sicilském stylu? Skvěle v rámci dekorace vypadají také artyčoky nebo granátová jablka. Na platformách, jako je například Pinterest, najdete nespočet inspirace pro netradiční svatební tabuli zdobenou originálními i lehce extravagantními ingrediencemi. Fantazii se meze nekladou.

Stolování po vzoru starých časů

Touha po vysoce elegantní svatbě doplněné špičkovým servisem se staromódními prvky je stále větší. Konkrétně máme na mysli stříbrné podnosy, číšníky s motýlky a tradiční nádobí. To však rozhodně neznamená, že taková svatba musí být strojená, či dokonce nudná. Naopak. 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.vogue.co.uk/article/wedding-trends-2024 Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz