Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Druhá polovina ledna řečí zvěrokruhu: Berani musí přidat, Raci přehnali start

Druhá polovina ledna řečí zvěrokruhu: Berani musí přidat, Raci přehnali start

15.1.2024 - redakce Babinet.cz

Začátek ledna bývá pro mnohé z nás dobou ne příliš jasných kontur. Někdo teprve až teď plánuje, co si s novým rokem vlastně počít, a někdo jiný má vše nalinkováno až do července. Ať tak či tak, vždy se však věci nedějí tak, jak bychom si přáli. Pojďme se proto podívat na to, pro koho zbytek ledna bude pomalou procházkou v růžové zahradě a kdo naopak musí pořádně šlápnout na plyn.

foto / Unsplash

Beran

Berani se od začátku roku ještě nestihli pořádně rozkoukat. Bloumají spíše od ničeho k ničemu a jejich plány jsou zatím stále tak trochu v mlze. Chybí jim energie a způsob, jak ji dostatečně načerpat, je v tuto chvíli v nedohlednu. Berani by však už měli přidat. V opačném případě je čeká zvýšená míra stresu a tlak.

Býk

Hned na začátku roku jsou Býci pod vlivem touhy naučit se něco nového. Ve druhé půli ledna je také velmi vysoká pravděpodobnost, že potkáte někoho s podobnými zájmy a koníčky. Tento měsíc se sice neočekává žádná velká láska, ale strávíte konečně dostatek kvalitního času s osobou, která vám, jako jedna z mála, bude naslouchat.

Blíženci

Pro Blížence bude druhá půlka ledna časem hlubokých vztahů. Přestože vaše myšlenky budou věnovány převážně sebevzdělávání a cílenému rozvoji nových dovedností, objeví se vám v životě člověk, se kterým budete mít společné zájmy. Nepodléhejte však romantickým aférkám. Na ty u Blíženců ještě není ten správný čas.

Rak

Zrozenci Raka těžce přepálili start. Ve skutečnosti ještě ani nejsme v přesné půlce ledna, ale Rakům už teď pořádně dochází dech. Dobře víte, že se musíte zastavit, nadechnout a jisté věci přehodnotit. V tom vám však může bránit vaše ego, které často bývá vaším největším nepřítelem. Tentokrát ego utište, jinak budete po dechu lapat ještě v březnu.

Lev

Lvi jsou také jedno ze znamení, které má pomalejší start tohoto nového roku. Týká se to hlavně vaší práce, které teď konkrétně u vás svým způsobem podstatně ubylo. Není však důvod k obavám. Tento čas berte jako příležitost, kterou je dobré využít k soustředění se na vztahy. Někteří Lvi by si měli dávat pozor na velkou hádku, ke které se již dlouho schyluje.

Panna

Panny se od začátku ledna vezou na vlně harmonie, pochopení, smířlivosti, klidu a míru. Totéž je čeká i ve druhé lednové půlce. Pochybovačné Panny mají tendenci domnívat si, že je tento nový stav podezřelý. Všechno je ale tak, jak má být. Ve vztahu teď Panna pouze sklízí to, co v minulém roce zasela. Práce na vztahu se zkrátka již teď začala vyplácet.

Váhy

Váhy mohou zůstat v rozpoložení, které je jim nejpříjemnější. Čili v naprostém klidu. Ani po zbytek ledna se nebudete muset moc starat o příliš složité záležitosti spojené s vašimi blízkými lidmi. Totéž platí pro finance. Pro Váhy je letošní leden klidnou startovací čárou a mají slušně nakročeno k tomu, aby se v dalších měsících dostavily úspěchy na všech frontách.

Štír

Začátek ledna byl pro Štíry klidný a tichý, ale po zbytek tohoto prvního měsíce budou muset pracovní tempo hodně zrychlit. Šikovní zrozenci ve Štíru se však nemusí obávat, protože motivace jim rozhodně chybět nebude. Finanční odměna, která s jejich nasazením bude souviset, bude více než lákavá. Pozor ale na přepracovanost.

Střelec

Během zbytku ledna budou muset Střelci učinit mnoho důležitých rozhodnutí. A to zejména v oblasti, která se týká jejich kariéry. Pokud však Střelci někdy přemýšleli o změně zaměstnání, v tomto ohledu pro ně leden může být jedním z nejlepších měsíců v roce. Abyste svého rozhodnutí v budoucnu nelitovali, snažte se zůstat co nejvíce rozvážní a vyrovnaní. 

Kozoroh

Od prvních dní nového roku se Kozorozi soustředili na dlouhodobé cíle. Jinak tomu nebude ani v další části ledna a hlavní roli bude opět hrát disciplína a přísnost. Bude přibývat těch, kteří k vám budou vzhlížet, ale dejte však pozor, abyste neusnuli na vavřínech. Ještě chvilku vydržte jet na plný plyn a s únorem přijde i splnění jedné z vizí a také zpomalení.

Vodnář

V lednu nelze u Vodnářů očekávat žádné velké akce. Naopak, budou muset přehodnotit své ambice a maličko slevit ze svých nároků, zejména pokud jde o jejich profesní sféru. Využijte zbytek měsíce k sebevzdělávání, relaxaci a přeorganizování vašich osobních věcí. Tyto kroky vám pomohou utřídit nejen prostory, ale také myšlenky.

Ryby

Rovnováha a klid jsou důležitou součástí vašeho života. Další část ledna tak Rybám hodně hraje do karet. Přinese totiž hromadu pozitivní energie, která se Rybám bude hodit jak do práce, tak do osobního života. Nebude dlouho trvat a vašeho nadšení si všimnou jak nadřízení, tak rodina i přátelé. Vzkvétat bude i vaše oblast vztahů. 

napsala Bára Klímová

zdroje: horoskopy.cz, purewow.com, skyhoroscope.com

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz