Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Must have kousky, které v roce 2024 nesmí chybět ve vašem šatníku: Jaké to jsou

Must have kousky, které v roce 2024 nesmí chybět ve vašem šatníku: Jaké to jsou

10.1.2024 - redakce Babinet.cz

Rok 2024 je tady, a tak nastává nejvyšší čas představit si letošní fashion trendy. Pojďme si na samý začátek říct, jaké kousky by letos ve vašem šatníku určitě neměly chybět. Mnohé z nich se nosily již minulé sezony, a tak je možná již máte ve svém šatníku a nebudete za ně muset utrácet. O jaké modely se jedná?

foto / Freepik

Kalhotový kostým

Pokud jste doteď váhala, zda si pořídit tolik opěvovaný kalhotový kostým, letos se tomu již nevyhnete. Kalhotový kostým tento rok jednoznačně patří mezi nejzákladnější prvky dámského šatníku. Začít například můžete s nejklasičtější verzí, a to v podobě černého nebo tmavě šedého setu. Co se týče střihů, nosit se budou hlavně projmutější saka a kalhoty s rovnými, středně širokými nohavicemi.

Baggy džíny

Zatímco pánové tento kousek nevidí na ženách příliš rádi, ony samy na něj nedají dopustit. Baggy džíny si získaly srdce většiny dívek i dam již v minulém roce a ani letos nás žádná riflová revoluce nečeká. Baggy džíny, které jsou charakteristické volnými nohavicemi s prodlouženou délkou vytvářející na botě efektní shrnutí, budou letos mezi kalhotami nejžhavějším kouskem. Pokud je ještě nemáte, je nejlepší chvíle to napravit. Uvidíte, že si je okamžitě zamilujete. 

Kontroverzní legíny

U kalhot ještě chvíli zůstaneme. Není pochyb o tom, že legíny se řadí mezi jeden z nejkontroverznějších modelů dámského šatníku. Dle některých jsou vhodné pouze na cvičení a v městské outfitu nemají své místo. Tentokrát ale bude vše jinak. Legíny budou in víc než kdy dřív. Nosit se budou lesklé, matné, dlouhé, cropped i kaliopky. Hlavním kritériem při výběru by však vždy měla být nadmíru uspokojivá kvalita. 

Trenčkot

Jestliže lze nějaký kousek dámského šatníku označit za jistotu všech jistot, pak je to jednoznačně trenčkot. A ano, i během roku 2024 bude in. Podobně jako již řadu let. Kromě jeho klasické podoby se na scéně objeví kreativní verze v extra prodloužené délce. Z barev se opět bude nosit hlavně béžová a khaki. 

Křivák

Zatímco v posledních letech byla populární především kožená saka, letos se do módy opět vrací klasický křivák. Oblíbené budou především štíhlejší siluety, cropped modely nebo okrasné prvky – nabírané rukávy či zvonové rukávy. Nezapomeňte, že křivák je sám o sobě poměrně výrazný kousek, a tak ho vždy stylizujte především do minimalistických outfitů. 

napsala Dana Klementová

Zdroj:  https://www.glamour.com/story/2024-fashion-trends 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz