Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Lednový horoskop zdraví: Berani zlepší spánek, Střelci objeví zvukoterapii

Lednový horoskop zdraví: Berani zlepší spánek, Střelci objeví zvukoterapii

2.1.2024 - redakce Babinet.cz

Jde-li o zdraví, je vždy lepší šlápnout do prevence, než řešit pozdější komplikace a problémy. Proto se dnes podíváme na to, co v souvislosti se zdravím čeká jednotlivá znamení. Kdo by měl spěchat za očním lékařem? Kdo zatím úspěšně bojuje s kily, na která si léta zadělával? A kdo na tom se zdravím letos bude obecně nejlépe a kdo by na sebe měl být více opatrný? Dozvíte se za malou chvilku.

foto / Freepik

Beran

Berani jsou vášniví, temperamentní, mají různorodého talentu na rozdávání a jejich mysl jede na plné obrátky téměř nonstop. Beranům nedělá problém zůstávat vzhůru dlouho do noci a střádat či pilovat pracovní plány. Tento rok by však Berani v tomto ohledu měli zvolnit a na spánek se zaměřit. Jinak si zahráváte s hypertenzí, stresem, úzkostmi a zhoršenou pamětí.

Býk

Býci si toho na sebe možná naložili příliš. Byli odhodlaní cvičit, zlepšit jídelníček a pracovat na seberozvoji. Býci jsou však znamením, které mívá tendence ztrácet brzy motivaci. Pokud jste se tak například rozhodli pro kolektivní cvičení nebo týmový sport, zvažte plán znovu. V tuto chvíli by pro vás bylo lepší poslechnout své tělo a naladit se na vlastní tempo.

Blíženci

Společenský Blíženec má kolem sebe neustále rušno, je v permanentním obležení velké skupiny přátel a jeho zájem o nové koníčky nikdy neopadá. Vzhledem k rychlému a akčnímu životnímu stylu Blížence se však často stane, že jedinec v Blíženci podceňuje pitný režim. Hydratace je velmi důležitá a v tomto roce byste se na správný pitný režim měli konečně zaměřit.

Rak

Raci mají sklony k nezdravému přibírání. Na vině jsou nejen jejich špatné stravovací návyky, ale také ponocování, málo pohybu a stres. Těla se tak některým Rakům zakulacují, pobolívají kolena a o slovo se hlásí zadýchávání. Zkuste se proto letos věnovat vyváženému jídelníčku doopravdy, ne jen na oko. Brzy vám bude lépe fyzicky a zlepší se i zdraví.

Lev

Lidé ve Lvu jsou okouzlující a pozornost společnosti si maximálně užívají. Většina Lvů o svou fyzickou schránku dbá a pochvaly na adresu vzhledu si vyloženě užívají. Dá se říct, že je přímo potřebují. Letos se tak dost možná ke všem pohybovým aktivitám Lvů přidá navíc ještě tanec. Ten Lvům nenásilně zlepší dýchání a zklidní jim nervy, které jsou občas až zbytečně moc na pochodu.

Panna

Panny letos nebudou chtít sedět doma. Naopak. Budou mít velký zájem na tom, aby se jejich tělo vrátilo do kondice. Panny se tak letos rozhodly skutečně zhubnout a vše nasvědčuje tomu, že se jim to díky jejich momentálnímu odhodlání podaří. Panny, dávejte si však pozor na bílkoviny. V tomto směru pravděpodobně dost pokulháváte.

Váhy

Váhy touží po klidu, vyrovnanosti, málo toho namluví a jsou vždy nad věcí. Jakmile jde ale o zdraví, tam jsou těžce mimo mísu. Váhy se velice často extrémně špatně stravují. Jejich jídelníček je nejen nevyvážený a plný cukru, ale největší problém mají Váhy s pravidelností. V tomto ohledu jde přímo o katastrofu a časovanou bombu.

Štír

Štíři letos potřebují vyladit, posílit a následně také udržet své duševní zdraví. Cílit by tak letos měli na vědomý relax a rehabilitaci psychiky. Ta minulý rok dostala zabrat více, než je zdrávo. Štíři, kteří jsou na sebe přísní, si oddych nechtějí dovolit, ale potřebovali by jej jako sůl. Budou li jedinci ve Štíru vědomý odpočinek odsouvat, jednou zalitují.

Střelec

Střelci jsou jedním z nejdobrodružnějších znamení zvěrokruhu. S nadšením se učí novým věcem a s chutí zkoumají vše, co jen jde. V roce 2023 tak Střelci s největší pravděpodobností objeví kouzlo zvukové terapie a pomaloučku se začnou zklidňovat díky meditacím. Správně prováděná meditace Střelcům posílí duševní zdraví, což se nakonec odrazí i na tom fyzickém.

Kozoroh

Kozorozi jsou známí jejich šíleným pracovním režimem. Nikdy nikdo u Kozoroha pořadně neví, kdy do práce budou muset odejít. Stejně tak se většinou neví, kdy, či zda vůbec dorazí zpět domů. Tenhle vysoce stresový rytmus se mimo jiné projevuje také na chutích Kozoroha. Na tom by ještě do jisté míry nebylo nic škodlivého, ale jejich nájezdy na lednici se odehrávají hlavně v noci. Pozor na to.

Vodnář

Vodnáři jsou na vysoké intelektuální úrovni. Neustále něco studují, pořád se něco učí, doplňují si vzdělání nebo pracují na počítači. Byť si musí namáhat především hlavu, zabrat dostanou hlavně jejich oči. Vodnáři by proto neměli podceňovat zhoršený zrak, se kterým si stále ještě nedošli k lékaři, i když už tento stav trvá delší dobu.

Ryby

Ryby jsou velmi mystické znamení a přirozeně tíhnou ke spiritualitě. Jsou velice sensitivní, empatické, citlivé a vše, co trápí jejich blízké, s nimi poctivě prožívají. Tyto vlastnosti však mají i svou stinnou stránku a Ryby by se měly naučit odpočinout si od tíhy celého světa. K tomu vám letos může pomoci aromaterapie, jóga, meditace a pohyb v přírodě.

 

napsala Bára Klímová

zdroje: horoskopy.cz, indiatvnews.com, healthmed.org

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz