Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Největší módní prohřešky, kterým je dobré se vyhnout: Pozor na žmolky a sešité rozparky

Největší módní prohřešky, kterým je dobré se vyhnout: Pozor na žmolky a sešité rozparky

2.1.2024 - redakce Babinet.cz

Nový rok je tu, a tak si pojďme připomenout největší módní prohřešky, ať se již během letoška nedopustíte žádného faux pas. Pozor si dejte hlavně na žmolky, sešité rozparky a „neviditelná“ ramínka. Dobře ale rozhodně nevypadají ani vykukující cedulky a látková poutka.

foto / Freepik

Sešité rozparky u kabátů 

Za ten vůbec největší prohřešek se považují sešité rozparky u kabátů. Není totiž nic horšího, než když si krásná žena obleče nový kabát, perfektně ho sladí s dalšími kousky a zapomene si rozstřihnout rozparek. Nejenže jí pak kabát nemusí sedět tak, jak by měl, ale navíc to skutečně nevypadá dobře. Projděte si tedy všechny své kabáty, saka a bundy a zkontrolujte, zda máte rozparky náležitě rozpárané.  

Žmolky a zase žmolky

Žmolky mohou postupem času vznikat na většině oblečení, nejčastěji se však objevují na svetrech. Vyvarovat se vzniku žmolků můžete hlavně správnou péčí. S tou vám pomůže cedulka na oblečení, na které se dočtete, na kolik stupňů daný kousek prát či zda ho můžete sušit v sušičce. Pokud si žmolků na svetru nebo jiném oblečení všimnete, je nejlepší sáhnout po tzv. odžmolkovači, pomocí kterého bude váš svetr vypadat za pár minut jako nový. Žmolky na oblečení působí nehezky a zbytečně snižují cenu kousku a kazí celkový dojem z outfitu. 

Neviditelná ramínka

Ač by se mohlo zdát, že období „neviditelných ramínek je pryč“, úplně tomu tak není. Stále jsou ženy, které pod topy či šaty bez ramínek oblékají podprsenky s průhlednými ramínky, která mají působit neviditelným dojmem. Což tak ale rozhodně není. Obzvlášť nyní, kdy je plesová sezona v plném proudu, se tomuto prohřešku opravdu snažte vyvarovat. Existuje celá řada esteticky líbivějšího řešení. Vsadit například můžete na samodržící podprsenky. 

Vykukující látková poutka a cenovky

Většina oblečení, hlavně tedy svršků, je opatřena látkovými poutky, která primárně slouží k lepšímu skladování oblečení na prodejnách. Doma látková poutka z oblečení klidně odstřihněte. Mohlo by se totiž stát, že vám v oblasti ramen začnou tato poutka vykukovat. Stejně tak si dejte pozor na cenovky. A to nejen na oblečení. Všechny cenovky odstraňte také z podrážek nových bot. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.today.com/shop/fashion-mistakes-t281030 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz