Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak elegantně darovat peníze pod stromeček? Na obálku zapomeňte

Jak elegantně darovat peníze pod stromeček? Na obálku zapomeňte

22.12.2023 - redakce Babinet.cz

Chcete letos někomu darovat peněžitý dárek, ale přemýšlíte nad tím, jak na to? Jak to udělat, aby obdarovaný nedostal do ruky jen fádní obálku s obnosem? Nekloníte se k takovému kostrbatému a nudnému řešení? Pak jste tady dnes správně. Existuje spousta působivých a milých provedení, jak peníze dát a přitom zachovat osobitý punc. My jsme pro vás vybrali rovnou 10 tipů, které vám jistě přijdou vhod. Určitě s nimi nešlápnete vedle a darovaným penězům stoprocentně vdechnete přidanou hodnotu a kus sebe. Vtipné, snadné a jednoduše perfektní!

foto / Pexels

Fotorámeček

Bankovky vyskládejte do fotorámečku do hezké mozaiky, nebo abstraktního obrazce. Na vnitřní stranu zadní odnímatelné části můžete připsat věnování. Po vyjmutí peněz tak obdarovanému zůstane rámeček třeba zrovna na společnou fotku s vámi.

  • Pokladnička

Obnos rozměňte třeba na padesátikoruny a darujte plnou pokladničku.

  • Zlatá cihla

Obyčejná děrovaná cihla skrývá mnoho vánočního potenciálu. Víte proč? Cihlu přestříkejte zlatým sprejem a peníze smotejte do ruliček. Ty pak jen stačí zasunout do otvorů. Zlatá cihlička je rázem na světě.

  • Peněženka

Pokud plánujete i koupi peněženky, přidejte peníze rovnou do ní.

  • Truhla s pokladem

Pořiďte dekorativní truhličku a vložte do ní obnos. V tomto případě budou samozřejmě efektnější kovové mince.

  • Oříšky

Pokud si tykáte se zručností, poskládejte peníze do tří vylouskaných vlašských ořechů. Ty opět můžete přestříkat zlatým sprejem a navázat třeba na stužku.

  • Knížka

Už v létě jste byli v předstihu a koupili dotyčnému knihu? Vložte bankovky mezi stránky.

  • Bonboniéra

Tady nepřijdete zkrátka ani vy. Koupíte bonboniéru, bonbony sníte a do prázdného plata uložíte peníze. Hezky zabalíte a máte hotovo.

  • Finanční injekce

A to doslova. Vytáhnete odnímatelnou část z plastové stříkačky, srolujete, vsunete obnos a vrátíte zpátky vrchní část. Hotovo. Finanční injekce je připravena putovat k majiteli.

  • Ponožky

Měkké dárky jsou ty méně atraktivní. Pokud tedy zrovna nečekáte 15 let na norkový kožich a pak se pod stromkem objeví měkký dárek, který ho velikostí připomíná. Nicméně vsunout peníze do ponožek je nanejvýš kontrastní řešení.

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz