Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Na Kozoroha nikdy netlačte. Co toto znamení charakterizuje

Na Kozoroha nikdy netlačte. Co toto znamení charakterizuje

20.12.2023 - redakce Babinet.cz

Lidé ve znamení Kozoroha (22. prosinec až 20. leden) jsou velmi zvláštní a jedinečnou kapitolou. Vždycky je bezpečně poznáte. Jejich charakteristické rysy jsou vždy tak stejné a zároveň také velmi silné.  Bohužel spoustu lidí od bližšího seznámení odradí sami Kozorozi. Před světem totiž ukrývají své emoce skutečně tak dlouho, až nakonec všem těm, kteří je v Kozorohovi chtěli hledat, zákonitě dojde dech. 

foto / Pixabay

Co Kozoroha charakterizuje

  • Velmi přísní na čas

Přesnost je výsada králů, ale ani na přesnost Kozorozi nehrají. I ta je pro ně pořád málo. Předstih, to je to, oč jim běží. Když tedy na schůzku s Kozorohem přijdete o deset minut dříve, teprve teď jste přišli konečně včas. Lidé v Kozorohu také proto chápou skutečnou hodnotu času. Dvojnásob to pak platí, žijí-li ve velkých městech.

  • Doživotní vězení

Jsou to sice lidé, kteří nesmírně touží po svobodě, ale mají přitom svého celoživotního přísného věznitele. Kozorozi jsou totiž permanentně a neustále vězněni svou vlastní kontrolou. A to i v momentě, kdy už danou věc probrali ze všech možných stran. Posiluje je to a zraňuje zároveň.

  • Neskuteční dříči

Velmi tvrdě pracují. Práce je pro ně život a naopak. Neberou svou profesi jako práci. Jsou prostě ve svém živlu. Jsou opravdovými dříči. Jejich velkým plusem je to, že nepotřebují motivaci ukázat, jsou schopni si ji najít sami. Když mají svůj cíl, maximálně mu věří, jdou si za ním a splnění snu je jejich vůbec největší motivací. Na své pracovní cestě věnují pozornost i těm nejmenším detailům.

  • Logika a organizovanost

Když musí udělat důležité rozhodnutí, vždy spoléhají na svou logiku. Jen tehdy s nimi něco zmůžete. Až v momentě, kdy jim logika velí, že to a to dává smysl. Jen tehdy je Kozoroh v harmonii a v pohodě. Všechno nelogické je děsí a je pro ně naprosto nekomfortní. Kozorohům koluje žílami perfektní organizace. Používají dobře nastavené postupy, aby se vyhnuli problémům. Většinou lidi přesvědčí, aby s nimi souhlasili. Vždy vidí o pár kroků napřed.

  • Ambice a rozvoj

Ambice jsou pro tyto lidi typické.  Jsou velmi ambiciózní, ale ostatním lidem nic nevnucují. Vždy stojí za svým přesvědčením a podporují ty, kteří se jim v tomto podobají. Zároveň chápou, že není k dispozici dostatek místa pro každého, kdo se chce dostat výš a dál, a tak nikdy nikoho neponižují. Přistupují ke všemu pragmaticky.

  • Jejich druhé jméno je čestnost

Někdy jsou velmi, ale skutečně velmi sebestřední. Dokážou o sobě hodiny vyprávět bez zadrhnutí. Není to však z důvodu nějaké bezbřehé sebelásky. Chtějí posluchači předat dostatek informací bez obalu proto, aby si mohl dotyčný udělat vlastní názor. I v tom se odráží jejich čestnost. Stejně jako v tom, že tito lidé vám nikdy nevrazí kudlu do zad. Umí sice skvěle lhát, ale když někoho mají rádi, se lhaním přestávají okamžitě. Řeknou na sebe i to nejhorší a vycizelují to k dokonalosti tím, že vždy volí tu nejvhodnější chvíli.

Vždy se na svět dívají z té lepší stránky. Jsou šťastní, když motivují další a když jim lidé naslouchají. Jsou zdvořilí.

 

Napsala Bára Klímová

Zdroje: Griffon: Předpovídání budoucnosti, Astrologie-ilustrovaný průvodce, Campion: Praktická astrologie

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz