Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Móda pro ženy ve znamení Kozoroh: Co vám bude opravdu slušet podle hvězd?

Móda pro ženy ve znamení Kozoroh: Co vám bude opravdu slušet podle hvězd?

20.12.2023 - redakce Babinet.cz

Znamení zvěrokruhu, ve kterém se narodíme, neovlivňuje pouze náš charakter. Určuje například také to, jak uvažujeme, jakým stylem komunikujeme a v jakém oblečení se cítíme nejlépe. Co sluší ženám ve znamení Kozoroha? A co by vám rozhodně letos nemělo chybět v zimním šatníku, pokud jste narozena v období od 22.12. do 20.1.?

foto / Freepik

Ženy ve znamení Kozoroha

Vnitřní síla, energie, disciplína, spolehlivost a také umíněnost. To jsou hlavní atributy, které definují Kozorožky. Ty jsou nejen velmi ctižádostivé, odhodlané a svědomité, ale zároveň také inklinují k praktičnosti. Nad vším mají rády kontrolu. Doslova pohrdají lehkovážností. Jejich touha dosáhnout vysněného cíle a zdravý rozum se mimo jiné odrážejí v jejich citu pro módu. Jsou to totiž velké fashion milovnice, které se nebojí skrze své outfity projevit vlastní názor. 

Kozorožky nikdy nepodléhají trendům

Jelikož jsou ženy ve znamení Kozoroha praktické a rozvážné, nikdy nedělají unáhlené nákupy a nenechávají se ovlivnit tzv. mikro trendy, které většinou odejdou stejně rychle, jako přišly. Naopak dávají přednost nadčasové a udržitelné módě. Sahají po kvalitních materiálech a konzervativním stylu hodném kancelářských prostor. Elegantní, praktický a sofistikovaný look je pro většinu dívek a žen v tomto znamení každodenní záležitostí. 

Základem jsou pouzdrové šaty a kvalitní doplňky

Jak již bylo zmíněno, ženy ve znamení Kozoroha tíhnou ke kancelářské klasice. V jejich šatníku proto nikdy nesmí chybět pouzdrové šaty nebo sukně. Ač by se mohlo zdát, že je podobný styl lehce fádní, Kozorožky mu umí vdechnout jedinečnou energii a šmrnc. A to hlavně díky kvalitním a módním doplňkům, se kterými si umí perfektně vyhrát. Jedná se především o luxusní kožené kabelky, opasky nebo vysoké lodičky. Laciné a nekvalitní kousky u těchto žen nikdy nenajdete! Kozorožky si dost potrpí na exkluzivní značky. Kvalita u nich vždy vítězí nad kvantitou. Mnoho žen by si z nich v tomto ohledu mělo brát příklad. 

Na vlně oversized saka

Kromě sukní a šatů by hlavní základ dámského šatníku Kozorožek měla tvořit dámská saka a kalhotové kostýmy. Zejména pak oversized saka s ramenními vycpávkami. Z barev volte tlumené odstíny. Ideální jsou saka v černé, bílé, šedé, béžové či hnědé paletě barev. Z kalhot jsou ideální modely s vyšším pasem a rozšířenými nohavicemi, které nejenže jsou aktuálně trendy, ale navíc podtrhují smyslnost ženské postavy. Ve volných chvílích ženy ve znamení Kozoroha nikdy nedají dopustit na dokonale padnoucí džíny.

Basic modely jako cesta k úspěchu

Jelikož šatník Kozorožek tvoří hlavně dobře kombinovatelné basic kousky, nikdy se jim nestane, že by si ráno neměly co obléknout. Jedná se hlavně o bílou košili, černé midi šaty, bílé tričko z prvotřídní bavlny, černé kalhoty v mnoha střizích, béžové lodičky, denim kalhoty a kalhotový kostým v černé barvě

 

napsala Dana Klementová

 

Zdroj: https://www.tatlerasia.com/style/fashion/capricorn-celebrity-style-guide-kate-middleton-michelle-obama-bts-v-timothee-chalamet, https://thezodiacstyle.com/capricorn-fashion-style/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz