Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Trendy manikúra pro letošní Vánoce: Zkuste tradiční červenou nebo elegantní perleť

Trendy manikúra pro letošní Vánoce: Zkuste tradiční červenou nebo elegantní perleť

19.12.2023 - redakce Babinet.cz

Vylaďte svůj slavnostní outfit do posledního detailu. Jaká manikúra bude letošní Vánoce nejvíce trendy? I když s sebou rok 2023 v rámci manikúry nenese žádné přelomové novinky, nechá skvěle vyniknout hity z předešlých let. Populární bude mimo jiné tradiční francouzská manikúra, červená i zlatá. 

foto / Freepik

Červená klasika

Jen těžko bychom hledali barvu, která se k Vánocům hodí lépe než červená. A tak není žádným překvapením, že i v letošním roce většina žen odchází z beauty salonů s červenou manikúrou. Pokud jsou na vás červené nehty až příliš výrazné, dejte přednost jemným červeným detailům, jako jsou například drobná srdíčka, tečky či vločky v červeném odstínů.  

Elegantní perleť

Tradiční blyštivé laky letos vystřídá elegantní perleť. Ačkoliv takové nehty působí maximálně elegantně a slavnostně, nejsou přitom příliš výrazné, a tak se hodí i pro ženy, které si nehty příliš nelakují. Pokud navíc máte gelové nehty, díky perleťovému laku nebude tolik patrný odrost, jako je tomu například u výrazné červené. 

Zlaté detaily

Zlatá je s Vánoci neodmyslitelně spojena podobně jako červená. Spíše než celozlatým nehtům dejte přednost zlatým ombre nehtům či zlatým linkám ve stylu francouzské manikúry. Skvěle například vypadá, pokud zlatým lakem, případně lakem se zlatými flitry, nalakujete jen pár prstů a na zbylých prstech stejným lakem vytvoříte tradiční vánoční motivy, jako jsou mašle nebo hvězdičky. 

Vánoční francouzská manikúra

Kromě tradiční bílé francouzské manikúry o Vánocích neuděláte chybu ani s tematickou variantou. Tedy s francouzskou manikúrou, kdy místo bílého laku použijete červený, tmavě modrý, zelený, zlatý či stříbrný lak. S podobnými nehty nemůžete nikdy nic pokazit. 

Nevšední černá

Ne snad, že by černá byla tradiční vánoční barvou, letos však bude zatraceně in! Co zkusit prostředníček a prsteníček nalakovat černým lakem a na zbylých prstech černě vykreslit již zmíněné vločky, srdíčka nebo mašli? Pro dosažení slavnostnějšího efektu můžete klasickou černou vyměnit za černý metalický lak

Tradiční slavnostní odstíny

Ať už preferujete jednobarevnou manikúru, kdy jsou všechny prst nalakované stejným odstínem, ombre manikúru, hravé zdobení či kamínky, snažte se držet tradičních vánočních odstínů. S neonovými či pastelovými barvami počkejte raději na jaro. Základem by však vždy měly být hezky upravené nehty, a to včetně nehtové kůžičky. Jen tak může vánoční manikúra hezky vyniknout. 

napsala Dana Klementová

Zdroj:  https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=Trendy%20manicure%20Christmas%202023&rs=typed 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz