Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  S příchodem zimy sezona šatů rozhodně nekončí aneb Jak je nosit i během chladných dnů?

S příchodem zimy sezona šatů rozhodně nekončí aneb Jak je nosit i během chladných dnů?

18.12.2023 - redakce Babinet.cz

Milujete šaty a nechcete se jich vzdát ani s příchodem zimy? Pak by vám určitě neměly uniknout naše fashion tipy! Dámské šaty lze v zimě nosit se svetry, dlouhým kabátem i kozačkami nad kolena. Jak je letos budete stylizovat vy? 

foto / Freepik

S vysokými kozačkami

U sukní platí pravidlo, že čím jsou kratší, tím vyšší by měly být boty. A na to stejné můžete vsadit také v případě šatů. Pokud tedy v zimě oblečete kratší šaty, nezapomeňte pod ne obléct silonky a na nohy obout vysoké kozačky. Co se týče silonek, raději dejte přednost těm v černém odstínu. Kozačky volte elegantní, kožené a na podpatku. Chybu neuděláte ani s tzv. mušketýrkami. 

TIP: Tělové silonky jako věčné téma: Jsou přípustné a jak je případně nosit?

Se svetrem/rolákem

V posledních letech se rozmohl trendy, kdy ženy přes šaty oblékají svetr. A není se čemu divit. Tato kombinace totiž působí rafinovaně a stylově. Není totiž na první pohled zřejmé, zda se jedná o šaty nebo sukni. Snadno tak s jedněmi šaty můžete vykouzlit nespočet outfitů. Zvolit lze trendy saténové slip šaty nebo šaty z úpletu. Následně k nim oblečte rolák nebo například chunky svetr. Záleží pouze na vás, jestli upřednostníte svetr a šaty v kontrastním odstínu, nebo naopak zvolíte variantu tón v tónu. Pokud máte pocit, že vám svetr opticky přidává kila, sáhněte po opasku, kterým svetr přepásáte. Snadno tak zvýrazníte svůj pas a podtrhnete ženské křivky. 

Vsaďte na vrstvení

Zimní období s sebou přináší řadu fashion výhod. Například tolik oblíbené vrstvení. To lze za správnou cestu považovat i tentokrát. Jedná se v podstatně o podobný princip jako s již zmíněným svetrem. Tentokrát ale vyměníte svetr za lehce oversized sako, přes které opět dáte pásek. Podobný outfit působí více formálně, díky čemuž se hodí do práce i na večírek. 

Dlouhý kabát až na zem

Ať už šaty oblečete se silonkami, svetrem či sakem, nezapomeňte na závěr přes outfit přehodit extra dlouhý vlněný kabát, který vás zahřeje za všech okolností. Čím delší kabát bude, tím lépe. Výjimkou letos nejsou ani kabáty, které doslova sahají až na zem. Kabáty, které končí u kolen, již nejsou příliš trendy. Navíc vás delší model mnohem lépe zahřeje a obléct ho můžete přes mini, midi i maxi šaty!

napsala Dana Klementová

Zdroj: ttps://cz.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=woman%20winter%20dress&eq=woman%20winter%20d&etslf=10704 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz